fot. MKS Granica BogatyniaPrzez pierwsze 15 minut obydwie drużyny grały ostrożnie i chociaż zawodnicy Granicy przeważali w środku pola, to gospodarze po rzucie rożnym i błędzie naszych obrońców od 17 minuty po strzale Zielińskiego objęli prowadzenie

Wcześniej piłka po strzale Bagińskiego trafiła w poprzeczkę Jarka Czekańskiego. Zawodnicy Granicy grając ambitnie jeszcze w pierwszej połowie po faulu bramkarza gospodarzy w polu karnym na Radku Pietkiewiczu wyrównali. Rzut karny skutecznie wykonał poszkodowany doprowadzając do remisu (był to siódmy gol Radka Pietkiewicza, który zdobył w tym sezonie). Na drugą połowę zawodnicy Granicy wyszli z wolą zwycięstwa, lecz zabrakło naszym zawodnikom skuteczności. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał w 66 minucie Damian Sochacki, który po rzucie rożnym nie trafił do bramki z 2 metrów. Mimo ambitnej pogoni, zawodnikom Granicy nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu, ponieważ w 82 minucie czerwoną kartkę za dyskusję z arbitrem otrzymał zawodnik gospodarzy.

Kuźnia Jawor - MKS Granica Bogatynia 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Zieliński (17), 1:1 Pietkiewicz (33-karny).
Czerwona kartka: Gołąbek (Kuźnia, 82 - niesportowe zachowanie).
Żółte kartki: Rakszewski, Krupczak oraz Gawlik.
Sędziował: Przemysław Bartoś (Wałbrzych).
Widzów: 250.

MKS GRANICA Bogatynia: Jarosław Czekański - Łukasz Duduć, Grzegorz Kazimierski, Dawid Sochacki, Sebastian Mikulski (61 Michał Marszałek), Michał Szydło (85 Dawid Więckiewicz), Marcin Chrzanowski, Grzegorz Sawicki (70 Marcin Gawlik), Tomasz Rachwał, Radek Pietkiewicz, Marcin Suchocki (80 Grzegorz Deszcz). Trenerzy- Ireneusz Słomiak oraz Paweł Rychter.
Po 12 kolejkach nasz zespól w tabeli zajmuje 10 miejsce z dorobkiem 15 punktów ( 4 zwycięstwa - 3 remisy - 5 porażek).
Już dzisiaj zapraszam wszystkich kibiców na bardzo ważny mecz MKS Granicy Bogatynia, który zostanie  rozegrany  w sobotę tj. 26 października br. na stadionie przy ulicy Białogórskiej o godzinie 15,00 z Olimpią Kowary. Będzie to następny mecz za tak zwane "6 punktów", gdyż wygrywając z Kowarami automatycznie jest szansa awansu naszej drużyny w tabeli.
Również swoje mecze rozegrały drużyny młodzieżowe.

Juniorzy Ryszarda Szydło po wysokiej wygranej w tamtym tygodniu, tym razem przegrali na stadionie przy ulicy Sportowej 2 - 4 z Nysą Zgorzelec.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Trampkarze Jacka Panfila wygrali na wyjeździe 2 - 1 z rówieśnikami Nysy Zgorzelec, a Młodzicy Adriana Cieślika również na wyjeździe pokonali zawodników Nysy Zgorzelec 2 - 0.
Również w niedzielę tj. 20 października br. w Zgorzelcu odbył się Turniej "Orlików" organizowany przez OZPN Jelenia Góra, w którym wystąpiło 5 drużyn. Bardzo dobrze spisali się młodzi piłkarze Pawła Rychtera, którzy przegrywając jedna bramką zajęli bardzo dobre II miejsce. Dodatkowo najlepszym technikiem turnieju został wybrany młody zawodnik naszego klubu Marcin Gościniak, który dla Granicy strzelił w tym turnieju 9 bramek. Brawo, brawo. Jest to kolejny sukces trenera Pawła Rychtera oraz młodych zawodników MKS Granicy Bogatynia w turniejach organizowanych przez OZPN Jelenia Góra.

Konsultant ds. sportu i mediów: Andrzej Lipko