Młodzi lekkoatleci z Szerszenia z medalami, fot. Piotr Wyroba3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale to wspaniały dorobek zawodników MKS „Szerszeń” Bogatynia podczas odbywających się Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych, które 25 maja rozegrane zostały na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni

Organizatorzy zawodów jak co roku stanęli na wysokości zadania i postarali się o wspaniałą oprawę zawodów jak również o przepiękne medale i słynne już na całym Dolnym Śląsku koszulki przygotowane specjalnie na okoliczność rozgrywania mistrzostw, które przypadały najlepszym zawodnikom. Niestety pogoda w tym roku nie dopisała. Było zimno, deszczowo i wietrznie. A taka aura lekkoatletom nie sprzyja na osiąganiu dobrych wyników.

Po zeszłotygodniowym sukcesie młodzików w Mistrzostwach Dolnego Śląska do rywalizacji przystąpili ich starsi koledzy i koleżanki z rocznika 1996-1997 junior młodszy oraz z rocznika 1994-1995 junior starszy. Nie chcąc pozostawać gorszym nasi juniorzy odnotowali najlepszy start w historii klubu w tej kategorii wiekowej zdobywając w sumie 8 medali. Cudownie wystartowali podopieczni trenera Tomasza Pistiolisa w konkurencjach rzutowych, którzy wywalczyli w sumie 6 medali. 2 kolejne krążki przypadły podopiecznemu Piotra Wyroby w konkurencjach biegowych.

Na stopniach podium uplasowali się: Bartosz Kempski w rzucie młotem 5 kg, który nie dał szans rywalom i najlepszym swoim wynikiem w obecnym sezonie 52.51 m. zdobył złoty medal. Wynik osiągnięty przez Bartka daje mu pewną kwalifikację na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży Drugie złoto wyrzucała sobie Agata Wiśniewska w rzucie oszczepem 600g, która osiągnęła odległość 32.77 m. Ta sama zawodniczka w rzucie dyskiem 1 kg wynikiem 29.36 m. wywalczyła swój drugi krążek tym razem srebrny. Kolejne złoto przypadło Radosławowi Popławskiemu, który w rzucie dyskiem z wynikiem 38.68 m. ustanowił swój nowy rekord życiowy. Radek w tych mistrzostwach stanął również na podium w swojej drugiej konkurencji tym razem w pchnięciu kulą 5 kg. gdzie z rekordem życiowym 13.12 m. zdobył brązowy medal. Bardzo dobry wynik gwarantujący również start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży osiągnęła Sandra Wanat, która w rzucie oszczepem 500g ustanawiając rekord życiowy wynikiem 40.27 m. zdobyła srebrny medal. Kolejne medale przypadły sprinterowi Piotrowi Kosiorkowi, który w biegu na dystansie 100m w serii finałowej wynikiem 11.69 s. zdobył srebrny medal. Drugi, tym razem brązowy medal zdobył w biegu na 200m z czasem 24.15 s. Bardzo dobry występ zaprezentował podopieczny trenera Tomasza Dróżdża, Przemysław Bednarski, który w biegu na dystansie 800m z nowym rekordem życiowym 2:06.75 zajął wysokie piąte miejsce.

Poza naszymi juniorami w zawodach wzięli udział nasi młodzicy, którzy pokazali się z dobrej strony. Wieloboistka Anna Dworak w skoku wzwyż z wynikiem 1,50 ustanowiła rekord życiowy, natomiast w biegu na 200m z wynikiem 27.55 s. również osiągnęła swoje życiowe osiągnięcie. Magdalena Pawłowska w biegu na 400m z czasem 64.23 s. poprawiła swoją tegoroczną życiówkę. Na tym samym dystansie Zbigniew Paul poprawił rekord życiowy wynikiem 57.37s. natomiast Cezary Marciniak osiągnął czas 58.16 s. Aleksandra Zając w skoku w dal osiągnęła wynik 4.31 m. a w pchnięciu kulą 5 kg Dawid Żelazo 11.58 m.

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy wspaniałych wyników i zdobytych medali i życzymy kolejnych rekordów życiowych i wywalczenia wielu kwalifikacji na Mistrzostwa Polski.