Bartosz Kempski na 1 stopniu podium, fot. Piotr WyrobaPodczas odbywających się w sobotę 5 maja na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce, zawodnicy „Szerszenia” jako gospodarze zawodów zaprezentowali swój najlepszy start w historii klubu podczas tej rangi zawodów. „Szerszenie” 7-krotnie stawali na podium zdobywając 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe medale. Zawodnicy uzyskiwali interesujące wyniki, a wiele z nich to rekordy życiowe, które stanowią dobry prognostyk przed eliminacjami do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się już w czerwcu

Mistrzem Dolnego Śląska w swojej koronnej konkurencji w rzucie młotem został Bartosz Kempski. Ten sam zawodnik w pchnięciu kulą zdobył swój drugi medal, tym razem srebrny. Podwójną medalistką mistrzostw została Agata Wiśniewska, która uplasowała się dwukrotnie na najniższym stopniu podium, w rzucie oszczepem, w którym poprawiła swój rekord życiowy oraz w rzucie dyskiem. Srebrne medale i tytuły wice mistrza Dolnego Śląska przypadły: Sandrze Wanat, która w rzucie oszczepem poprawiła rekord życiowy, Arturowi Grodnici w rzucie dyskiem oraz Klaudii Mały w skoku wzwyż. Ta sama zawodniczka zajęła również 5 miejsce w biegu na 100m ppł. Pozostali juniorzy uplasowali się w pierwszej „10” Kamil Chomiuk z rekordem życiowym zajął 7 miejsce w pchnięciu kulą. Tuż za nim na miejscu 8 uplasował się Patryk Mokijewski, który w swojej drugiej konkurencji w rzucie oszczepem zajął miejsce 9 poprawiając rekord życiowy.

Na zawodach rozgrywane były również konkurencje mitingowe dla innych kategorii wiekowych. Bardzo dobrze spisali się młodzicy „Szerszenia”. Piotr Kosiorek w biegu na 100m poprawił swoją życiówkę, Anna Dworak dwukrotnie poprawiała rekordy życiowe, odpowiednio w skoku wzwyż i w dal oraz Przemysław Bednarski, który w biegu na 800m bieg ukończył z nową życiówką.

Wszystkim zawodnikom i trenerom, Tomaszowi Dróżdżowi i Piotrowi Wyrobie, a w szczególności ojcowi sukcesów od rzutów trenerowi Tomaszowi Pistiolisowi gratulujemy historycznego startu w mistrzowskiej imprezie i życzymy pomyślnych startów i sukcesów w dalszej części sezonu.