Trzy złote i jeden brązowy to dorobek medalowy zawodników MKS Szerszeń Bogatynia, którzy w dniu 7-go lutego rywalizowali w czeskim Jabloncu w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych

9- osobowa reprezentacja Szerszenia podczas pierwszych w tym roku w zawodach rangi mistrzowskiej zaprezentowała się znakomicie. Czterech zawodników stanęło na podium, a trzech innych uplasowało się tuż obok podium.

Medale wywalczyli:

Cezary Marciniak w biegu na dystansie 300m linię mety przekroczył z czasem 38.05 s co dało naszemu zawodnikowi 1 miejsce.

Anna Dworak w konkurencji 3- skoku osiągnęła wynik 11.24 m i tym wynikiem zdobyła złoty medal.

Magdalena Pawłowska w biegu na 1000m wybiegała czas 3:17.00 s i również mogła cieszyć się ze zdobycia kolejnego złota.

Na najniższym stopniu podium i z brązowym medalem do domu powróciła Aleksandra Zając, która w konkursie 3- skoku osiągnęła rekord życiowy wynikiem 9.80 m.

Niewiele do szczęścia zabrakło skoczkowi wzwyż Wojtkowi Pichowiczowi, który w drugiej próbie osiągnął wynik 1.80 m i zajął 4 miejsce przegrywając brązowy medal strąceniem poprzeczki na tej wysokości w pierwszej próbie.

Również szczęścia zabrakło Dawidowi Żelazo, który otarł się o medal w konkursie pchnięcia kulą 5 kg, przegrywając brąz o zaledwie 6 cm.

Tuz obok podium na czwartym miejscu uplasował się Bartosz Kempski w pchnięciu kulą 6 kg, który wynikiem 13.60 m ustanowił swój rekord życiowy.

Na 5 miejscu zawody ukończył Piotr Kosiorek w biegu na dystansie 60m, który w biegu finałowym uzyskał czas 7.36 s ( w eliminacjach rekord życiowy 7.33 s ).

Natomiast Radosław Popławski w pchnięciu kulą 6 kg zajął 10 miejsce osiągając wynikiem 11.64 m rekord życiowy.

Wszystkim naszym medalistom i pozostałym zawodnikom gratulujemy znakomitego startu i uzyskanych osiągnięć i życzymy gradu medali w sezonie letnim.

A już 14-15 lutego w Toruniu trzech naszych zawodników: Anna Dworak, Cezary Marciniak i Wojciech Pichowicz wystartują w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Powodzenia.