Już w przyszłym tygodniu od czwartku do niedzieli w Opolnie-Zdrój odbędzie się spotkanie z Natalią Komorowską. 

Artystka razem z młodzieżą przygotuję rzeźbę w Parku Zdrojowym.

Działania plastyczne odbędą się w ogniu palnika, za pomocą wyginania szklanych prętów i formowania ich w formę organiczną - ducha wspomnień mieszkańców Opolna-Zdrój.

Szczegóły wydarzenia:

Miejsce: Park Zdrojowy w Opolnie-Zdrój

31.08.2023 od 10 do 18:00 - warsztaty projektowe

1.09-2.09.2023 od 10 do 18:00 - realizacja rzeźby

3.09.-2.09.2023 o 18:00 - wernisaż

NATALIA KOMOROWSKA ukończyła Liceum Plastyczne im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze, 2015.

Dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła oraz na Wydziale Rzeźby i Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, 2022.

Stypendia: Prezydenta Wrocławia za osiągnięcia artystyczne, 2016–2021; Rektora ASP we Wrocławiu, 2016–2020; Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 2017, 2019; ERASMUS+, Akademia Sztuk Pięknych w Bratysławie, 2019; Marszałka Dolnego Śląska na realizację projektu "Złoto Dolnego Śląska Tysiąca Kwiatów”, 2022; Prezydenta Wrocławia na realizację autorskiego projektu „Wrocław — Moje szklane miasto”, 2022.

Laureatka konkursu The Glass Prize 2019 w kategorii The Aspiring Glass Artist, zorganizowanego przez firmę Warm Glass UK; II miejsce w konkursie „Młodzi na Start 2020”, zorganizowanym przez redakcję magazynu ELLE Decoration; I miejsce w konkursie "Inspiracje" organizowanym przez Fundację Sztuki Współczesnej PALETA w Warszawie, 2022; Nówka Sztuka 2022 od Fundacji State of Poland; Studencki Nobel w kategorii Sztuka w cyklicznym konkursie organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów; nagroda Alexander Tutsek Stiftung Award na realizację kursu dmuchania szkła w Bild-Werk Frauenau Academy, 2022.

Udział w trzech wystawach indywidualnych w Polsce i w ok. 70 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą: Niemcy, Włochy, Francja, Singapur, Czechy, Słowacja, USA, Ukraina, m.in. w ramach The Venice Glass Week jako finalistka konkursu HUB Under35, 2021, Wenecja, Włochy.

Opolno-Zdrój to dawna miejscowość zdrojowa (niem. Bad Oppelsdorf), położona w Kotlinie Żytawskiej, u podnóża Gór Izerskich i Łużyckich, na obszarze tzw. Trójstyku, gdzie spotykają się granice Polski, Czech i Niemiec. Choć Opolno-Zdrój nie pełni już funkcji kurortu sanatoryjnego, do dziś zachowało charakterystyczny układ przestrzenny uzdrowiska oraz zabytkowe budynki łaźni, pensjonatów i domów zdrojowych. Na terenie miejscowości znajduje się kilka wyjątkowych obiektów architektonicznych – domów przysłupowych, charakterystycznych dla kultury łużyckiej, powstających na tych terenach już od średniowiecza. Przez Opolno-Zdrój przebiegają dawne szlaki handlowe i turystyczne, w tym Droga Drezdeńska. W ramach zadania chcemy pielęgnować pamięć o dawnym Opolnie-Zdroju, jego znakomitej architekturze, uzdrowiskowym charakterze i międzynarodowych korzeniach działania kulturalnych na pograniczu polsko-czeskim w tym tradycji wytwarzania szkła. Poprzez działania inspirowane miejscowym dziedzictwem kulturowym lokaln społeczność pozna historię i zżyje się z nią.

_____________________________

Partnerzy:

Stowarzyszenie na Trójstyku

Sołtys Opolna Zdrój - Anna Wilczyńska

 

Patronat :

Katedra Mediacji Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Fundacja Fly with Art / Galeria BB

Magazyn Szkło i Ceramika

Związek Artystów Szkła

Lubie Ładnie

Góry Izerskie

--------------------

Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bardzo Młoda Kultura na 2023-2025

Operator programu na Dolnym Śląsku: Centrum Kultury Agora

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.