Serdecznie zapraszamy na wystawę Przywidzenia, w ramach której zobaczyć będzie można wybrane prace Jacka Zachodnego z lat 2006 – 2017. 

 

Wernisaż 16.12.2017. o godz. 18:00. 
II Armii Wojska Polskiego 1, 59-920 Bogatynia. 
Wystawa potrwa do 20.01.18. Galeria / Bogatyński Ośrodek Kultury. 
Czynna od 8:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku. Sobota - niedziela od 15:00 do 20:00

Serdecznie zapraszamy na wystawę Przywidzenia, w ramach której zobaczyć będzie można wybrane prace Jacka Zachodnego z lat 2006 – 2017. Artysta zaprezentuje obiekty, obrazy oraz realizacje powstałe przy użyciu autorskich technik mieszanych. Tytułowe Przywidzenia wprowadzają w obszar refleksji nad warunkującymi się wzajemnie pierwiastkami rzeczywistego i nie-rzeczywistego w kontekście przeżywania i odczuwania. Przywidzenie dotyczy doświadczania tego, czego nie ma – co nie jest prawdziwym widzeniem, odczuwanym jednak na równi z rzeczywistym. Przywidzenia dotyczą w równej mierze złudzeń, co przekonań które rozrastając się w świadomości ekstrapolują rzeczywistość niezawisłą i apodyktyczną. W swoich poszukiwaniach Jacek Zachodny stara się analizować pęknięcia i szczeliny, które wpływają na radykalne rozróżnienia różnych aspektów rzeczywistości, która często okazuje się być przeistoczoną, tyleż prawdziwą co przywidzianą.

Jacek Zachodny  (ur. w 1969 we Wrocławiu). Absolwent wrocławskiej ASP, studiował również archeologię na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1999 stypendysta Europejskiej Fundacji Sztuki GERMINATIONS w San Sebastian w Hiszpanii, w 2001 roku Polskiego Instytutu Kultury w Londynie, w 2008 stypendysta Ministra Kultury (Projekt „Śmierć XXI”, część realizowana w Indiach) oraz uczestnik wymiany Alzacja-Dolny Śląsk w ramach projektu Art-in-residence prowadzonego przez Centrum Sztuki WRO i CEAAC w Strasburgu. Jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych, takich jak Dolnośląska Kolekcja Zachęty w Muzeum Współczesnym Wrocław, Kolekcja Artystów w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Tworzy instalacje, obiekty, obrazy i prace wideo, zajmuje się performansem i działaniem w przestrzeni publicznej. Jest autorem wideo do spektakli teatralnych: w 2011 -”Tęczowa Trybuna 2012”, Pawła Demirskiego, w  reżyserii Moniki Strzępki oraz w 2007 „Juliusz Cezar” Williama Shakespeare w reżyserii Remigiusza Brzyka w Teatrze Polskim we Wrocławiu). Podróżnik – w swoich pracach realizowanych m.in. w Azji porusza się w obszarach różnorodnych kultur i ich wzajemnych powiązań. Współpracuje graficznie i publikuje teksty w artystycznym piśmie „Rita Baum”. Współtwórca Galerii Art Brut we Wrocławiu, pracuje z twórcami niepełnosprawnymi. W 2013 roku razem z Galerią ArtBrut został laureatem kulturalnej nagrody „WARTO” w dziedzinie sztuki wizualne.

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.