b_699_699_16777215_00_images_stories_szkoly_mis_8.jpg

Święto Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej im. PCK w Opolnie-Zdroju.

 

Od 19.11.2018r. do 23.11.2018r. były realizowane w naszej szkole działania w ramach tygodniowego projektu Święto Pluszowego Misia pod hasłem „ Misie i niedźwiedzie na ścieżce czytelniczej, medialnej, zdrowotnej i ekologicznej”, który opracowała bibliotekarka pani Danuta Tomczuk.

Cele projektu :

  • rozwijanie zainteresowania książką i czasopismem,
  • zapoznanie uczniów z tekstami wartościowymi literacko,
  • stworzenie różnorodnych sytuacji edukacyjnych służących rozwojowi zdolności ogólnych i artystycznych,
  • kształcenie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł informacji,
  • kształtowanie świadomości ekologicznej i zdrowotnej.
  • radzenie sobie z różnymi emocjami

Przez cały tydzień klasy 0 – VIII realizowały wyznaczone im w projekcie zadania: dzieci wykonywały prace plastyczne - Portret Misia, uczestniczyły w zabawach ruchowych, tańcach z misiami, poznały bajki i filmy o misiach i niedźwiadkach. Uczniowie uczestniczyli w rozmowach i prezentacjach multimedialnych na temat gatunków niedźwiedzi chronionych w Polsce i na świecie oraz o zdrowym trybie odżywiania. Wychowawcy i rodzice przygotowali dzieciom miodowy poczęstunek.

W dniu 22.11 2018 r. klasy 0 – III odwiedziły, wraz z wychowawcami i oczywiście ze swoimi ukochanymi misiami, bibliotekę. Dzieci poznały historię pluszowego misia, słuchały fragmentów książek o misiach i niedźwiadkach czytanych przez nauczycieli. Poznały piosenkę i taniec o niedźwiadkach pod kierunkiem uczennic z klasy ósmej. Uczestniczyły w masażu relaksacyjnym „Jesienny spacer”, bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”, woziły misie na karimatach, oglądały wystawę książek popularno – naukowych o misiach i niedźwiedziach oraz wystawy na korytarzu szkolnym. Na koniec wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali dyplomy za aktywny udział w Światowym Dniu Misia, kolorowanki z Kubusiem Puchatkiem, pamiątkowe medale i miodowe pierniczki.

W dniu 23.11.2018r. nastąpiło uroczyste podsumowanie szkolnego konkursu pod hasłem: „Największy miś”. Na zajęciach świetlicowych uczniowie z klasy czwartej dokładnie pomierzyli wszystkie największe misie dostarczone na konkurs i starannie ułożyli je na wystawie. Największy miś naszej szkoły ma 210 cm długości! Następnie zwycięskie misie zostały przeniesione do biblioteki, gdzie pani dyrektor Joanna Karkowska wręczyła dyplomy i nagrody ich właścicielom. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Katarzyna Lipnik

II miejsce – Hubert Muzyk

II miejsce - Jakub Stojek

II miejsce – Eliza Samborska

III miejsce – Natalia Buczek

III miejsce - Julia Partyka

III miejsce – Krystian Cisek

Brawo!

Światowy Dzień Pluszowego Misia udał się na medal! Dziękujemy wszystkim uczestnikom szkoły i przedszkola za aktywny w nich udział.

Przygotowanie:

Danuta Tomczuk współpraca Sylwia Bochno - Opanowska

 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Kategoria: Kultura

Pozostałe informacje

Remont się przedłu…

24-04-2019 Wyświetleń:959 1 Komentarz

"Wygląda jak b…

24-04-2019 Wyświetleń:1688 19 Komentarzy

"UWAGA!" p…

24-04-2019 Wyświetleń:2501 Brak komentarzy

Policja szuka właś…

24-04-2019 Wyświetleń:446 1 Komentarz

Książka za Złotó…

23-04-2019 Wyświetleń:274 Brak komentarzy

Spotkanie z autore…

23-04-2019 Wyświetleń:221 1 Komentarz

»Korowód«, 10 dia…

23-04-2019 Wyświetleń:139 Brak komentarzy

"Zapach czerwon…

23-04-2019 Wyświetleń:114 Brak komentarzy

Podsumowanie policyj…

23-04-2019 Wyświetleń:436 Brak komentarzy

Płonie łąka na tr…

20-04-2019 Wyświetleń:1089 8 Komentarzy

Zobacz kto ile dosta…

20-04-2019 Wyświetleń:2553 8 Komentarzy

Schować się przed …

19-04-2019 Wyświetleń:1158 1 Komentarz

czwartek, kwiecień 25, 2019

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies