Najlepsza zawodniczka turnieju Dominika Starczewska, fot. Waldemar GałażewskiW dniach 27-30 grudnia 2013 roku UKS EL-TUR SP 3 w Bogatyni zorganizował, przy aktywnej współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji i Agencji 64 PLUS VI Międzynarodowy Turniej Szachowy „U Styku Trzech Granic”

Zawody w grupie „A” rozgrywano w coraz popularniejszej formule krótkiego turnieju pięciorundowego, a w grupie „B” grano na dystansie 7 rund.

W zawodach wzięło udział 57 zawodników (28 w grupie A i 29 w grupie B) .

Turniej, puchar i pierwszą nagrodę w wysokości 1500 zł wygrał Mistrz Międzynarodowy Aleksander Czerwoński.

Wyniki grupy A:

1 miejsce – IM Aleksander Czerwoński – KSz Stilon Gorzów Wlkp.

2 miejsce – IM Michał Luch – OKSiR Wisznia Mała

3 miejsce – K+ Piotr Goluch – KS AZS Politechnika Wrocław.

Najlepszymi zawodnikami z Bogatyni okazali się: Tomasz Gałażewski i Dominika Starczewska, którzy zajęli odpowiednio 5 i 6.

W grupie B wygrał Mariusz Lebiedziński z Bogatyni.

W grupie B w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Grupa do lat 10:

1 miejsce – Emilia Załucka – KSz Stilon Gorzów Wlkp.

2 miejsce – Kamil Dzida – KSz Stilon Gorzów Wlkp.

3 miejsce – Jakub Czechowski – KSz Stilon Gorzów Wlkp.

1 miejsce – Mariusz Lebiedziński - Bogatynia

2 miejsce – Jakub Czerwoński – KSz Stilon Gorzów Wlkp.

3 miejsce – Rafał Olszewski - Bogatynia

Fundusz nagród wynosił 5.000,00 zł. Nagrody finansowe w grupie A (4500,00) oraz nagrody rzeczowe o wartości 500,00 w grupie B zostały wręczone najlepszym zawodnikom w poszczególnych grupach wiekowych.

Zarząd UKS EL-TU SP3 Bogatynia serdecznie dziękuje pani Dyrektor Irenie Komarnickiej za gościnność i życzliwość oraz pracownikom i dyrektorowi OSiR-u Panu Konradowi Wysockiemu za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju.

Zwycięzca turnieju Mistrz Międzynarodowy Aleksander Czerwoński, fot. Waldemar Gałażewski