fot. R. Naruszewicz/MKS Granica BogatyniaMiedź II Legnica walcząca o awans do III ligi przystąpiła do meczu z 7 zawodnikami  pierwszoligowymi. Pierwsza płowa meczu nie zapowiadała, iż zawodnicy Granicy po 90 minutach gry zejdą z boiska z bagażem 5 bramek

Już w 6 minucie Jarek Czekański wyjmował piłkę z siatki po strzale z bliskiej odległości Kiełpinskiego. Mimo szybko straconej bramki zawodnicy Granicy ambitnie dążyli do wyrównania, lecz ataki naszych zawodników były rozbijane przez dobrze i uważnie grająca obronę, którą kierowali doświadczeni I ligowcy bramkarz Bledzewski oraz obrońca Bartczak. W 46 minucie trener Miedzi wprowadził na boisko doświadczonego Garucha oraz Kasperkiewicza, którzy opanowując środek pola odmienili losy meczu. W 58 minucie Zieliński podwyższył na 2 – 0, w 64 minucie Zatwarnicki na 3 – 0, w 71 minucie Kasperkiewicz na 4 – 0 i w 87 minucie Garuch na 5 – 0. Nasz zespół w konfrontacji z silną Miedzią musiał sobie radzić bez Pietkiewicza, Rachwała oraz Szydło (drobne kontuzje), Mikulskiego (żółta kartka) starał się walczyć o korzystny wynik, ale w miarę upływu czasu zaczęło brakował naszym zawodnikom sił. Wykorzystali to doświadczeni legniczanie, którzy systematycznie punktowali nasz zespół.

MKS Granica Bogatynia w ostatniej XV kolejce podejmie w sobotę tj.: 9 listopada o godzinie 14 na stadionie przy ulicy Białogórskiej LKS Stary Śleszów, który w tabeli zajmuje wysokie 4 miejsce. MKS Granica Bogatynia po 14 kolejkach plasuje się na 11 miejscu z 16 punktami (4 mecze wygrane, 4 remisy i 6 porażek). Dla zawodników trenerów Ireneusza Słomiaka oraz Pawła Rychtera będzie to bardzo ważny i trudny mecz, bo żeby spokojnie nasz zespół mógł przygotowywać się do rundy wiosennej musi wygrać mecz z Starym Śleszowem. Dlatego jeszcze raz zapraszam wszystkich kibiców w sobotę na stadion przy ulicy Białogórskiej na to bardzo ważne i trudne spotkanie. A dla naszych zawodników dedykuję myśl Pani Beaty Pawlikowskiej: iż „Siła bierze się z wiary.  Jeśli naprawdę chcesz coś zrobić, na pewno nie zabraknie ci wiary i siły, żeby tego dokonać”. Powodzenia.

MIEDŹ II LEGNICA – MKS GRANICA BOGATYNIA 5:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Wosiek (6), 2:0 Zieliński (58), 3:0 Zatwarnicki (64), 4:0 Kasperkiewicz (71), 5:0 Garuch (87).
Żółta kartka: Duduć.
Sędziowali: Adam Karasewicz jako główny oraz Łukasz Skotnicki i Marcin Fajfer (Wrocław). Widzów: 100.
MIEDŹ II Legnica:Bledzewski - Bartczak (46 Garuch), Księżniakiewicz, Wosiek, Grittner, Wichłacz, Zieliński, Burchardt (46 Kasperkiewicz), Oleksa, Kiełpiński (59Murawski), Zatwarnicki.
MKS GRANICA Bogatynia:Czekański - Kazimierski, Duduć, Suchocki (68 Janiak), Sochacki, Chrzanowski, Sawicki, Marszałek, Więckiewicz, Deszcz (60 Kostrzewa), Gawlik.

Konsultant ds. sportu i mediów: Andrzej Lipko