Piłkarze na meczu, foto. MKS Granica BogatyniaW pierwszej połowie zawodnicy Granicy jak i Karkonoszy nie stworzyli porywającego widowiska. Obydwa zespoły grały w obronie uważnie i nie dopuszczały rywali do sytuacji strzeleckich, dlatego na boisku nie działo się zbyt wiele. Zawodnicy obu drużyn nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowych sytuacji do strzelenia bramki

Na drugą połowę oba zespoły wyszły z wolą zwycięstwa, co przełożyło się na jakość meczu. Już w 49 minucie z rzutu wolnego piłkę na głowę Jevgiena Sawczuka idealnie dograł Łukasz Duduć i zrobiło się 0:1 dla Granicy. Zawodnicy Karkonoszy rzucili się do odrobienia straty bramki, lecz dobrze grająca obrona Granicy eliminowała akcje na przedpolu nie pozwalając oddać skutecznie strzału na bramkę dobrze broniącego Jarka Czekańskiego. Zawodnikom Karkonoszy udało się wyrównać dopiero w 80 minucie. Wówczas po składnej akcji całego zespołu rezerwowy Bednarczyk podaje piłkę do Hamowskiego, który ładnym strzałem z 18 metrów pod poprzeczkę wyrównał na 1-1.

W końcówce oba zespoły miały swoje okazje do podwyższenia wyniku. Najpierw Marcin Chrzanowski po pięknym strzale z dystansu w 87 minucie trafił w słupek, a następnie Hamowski     w doliczonym czasie gry w świetnej sytuacji główkował obok bramki. Uważam,    że mecz był wyrównany, nasi zawodnicy w tym dniu dali z siebie wszystko i jakby Marcin Chrzanowski strzelił w 87 minucie bramkę na 2-1, to Granica mogłaby wywieźć zwycięstwo z dobrą drużyną Karkonoszy, która jest solidną drużyną IV ligi.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA – MKS GRANICA BOGATYNIA 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Sawczuk (49), 1:1 Hamowski (80).

Czerwona kartka: Jurkowski (Karkonosze, 90 – za dwie żółte).

Żółte kartki: Jurkowski, Krakówka, Gałuszka, Walczak, Hamowski, Malarowski oraz Tkaczyk, Omelański, Pastuszko.
Sędziował: Dawid Taniukiewicz (Wałbrzych).

KARKONOSZE: Dubiel – Walczak, Wawrzyniak, Ziomek, Jurkowski, Krakówka, Gałuszka (65 Bednarczyk), Hamowski, Malarowski, Kowalski (60 Majer), Krupa    (83 Khodzamkulov).
MKS Granica Bogatynia: Jarosław Czekański – Piotr Koryto, Łukasz Duduć, Mariusz Omelański (67 Sebastian Mikulski), Łukasz Pastuszko, Marcin Chrzanowski, Mateusz Piskorski, Jevgen Sawczuk, Krzysztof Tkaczyk (72 Dawid Kloczkowski), Radosław Pietkiewicz (84 Igor Olczak), Michał Marszałek.

Ponadto w składzie wystąpili: Piotr Krzesiński, Sebastian Fularz, Michał Szydło, Marcin Gawlik. Trenerzy: Ireneusz Słomiak i Ryszard Szydło.

Również w sobotę wystąpiły drużyny młodzieżowe Granicy :

• Juniorzy Ryszarda Szydło po 2 bramkach strzelonych przez Rafała Chyłę pokonali Orliki Węgliniec 2 – 0,
  • Trampkarze Jacka Panfila pokonali na wyjeździe Olimpię Kamienna Góra   3-1,
  • Nie gorzej spisali się młodzicy Lucjana Powierskiego, którzy zremisowali    z Olimpią Kamienna Góra 1 – 1.