Piłkarze na meczu, foto. MKS Granica BogatyniaW rozegranym w sobotę (6 października) meczu X kolejki dolnośląskiej IV ligi Piast Żmigród przegrał z MKS Granicą Bogatynia 4: 2. Spotkanie na Białogórskiej stało na bardzo dobrym poziomie. Jak przystało na lidera - goście pokazali się z bardzo dobrej strony. Przez większą część czasu gry przewagę jednak posiadała Granica, która już w 3 minucie objęła prowadzenie po faulu na Radku Pietkiewiczu. Rzut karny na bramkę zamienił Jewgień Savczuk

W 23 minucie po szybko wyprowadzonej kontrze Michał Marszałek po podaniu Radka Pietkiewicza strzelił obok bramki. W odpowiedzi w 35 minucie najlepszy zawodnik w tym meczu gości Monasterski mógł wyrównać, lecz Jarek Czekański wychodząc na przedpole zażegnał niebezpieczeństwo. W 44 minucie drugą sytuacje bramkową miał Michał Marszałek, lecz strzelił obok słupka.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, zespół Granicy grając konsekwentnie w obronie i agresywnie z przodu w 53 minucie po główce i drugiej bramce Jewgienia Savczuka Granica prowadziła 2 – 0. Po stracie bramki zawodnicy Piasta rzucili się do strzelenia bramki kontaktowej, co udało się po rzucie rożnym, bramkę na 2 - 1 w 60 minucie strzelił Wójcik. Zawodnicy Piasta nie odpuszczali, lecz w 73 minucie po składnej akcji całego zespołu i strzale Radka Pietkiewicza było 3 – 1 dla Granicy. W 87 minucie dobrze grający w tym meczu Łukasz Pastuszko podwyższył wynik na 4 – 1. W 90 minucie po faulu naszego zawodnika w polu karnym Kaźmierczak nie dał szans naszemu bramkarzowi i mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 4 – 2. Granica wygrała mecz w pełni zasłużenie, była drużyną lepszą taktycznie. Z wyniku jak i z gry całego zespołu powinniśmy się cieszyć i wierzę, że stać nas na kontynuowanie dobrej passy.

Granica Bogatynia – Piast Żmigród 4:2 (1:0)

MKS Granica Bogatynia: Jarek Czekański, Łukasz Duduć, Mariusz Omelański, Piotr Koryto, Mateusz Piskorski (70 minuta Michał Szydło), Jewgen Savczuk,Łukasz Pastuszko, Marcin Chrzanowski, Krzysztof Tkaczyk (82 minuta Tomek Rachwał), Radosław Pietkiewicz (80 minuta Igor Olczak), Michał Marszałek. Ponadto w składzie wystąpili: Sebastian Mikulski, Daniel Szywała, Marcin Gawlik, Sebastian Fularz. Trenerzy: Ireneusz Słomiak, Paweł Rychter.

MKS PIAST ŻMIGRÓD: Kobylski, Brumirski (75 Abramowicz), Zalewski, Piotrowski Zagórski (65 Kłos), Pilarski, Monasterski, Sawicki, Niedbała (46 Kaźmierczak) Chodkiewicz (46 Wójcik), Bergier.

Bramki: 3 minuta (k) Savczuk - 1 : 0, 53 minuta Savczuk - 2 : 0, 60 minuta Dawid Wójcik 2:1, 73 minuta Radek Pietkiewicz 3:1, 87 minuta Łukasz Pastuszko 4:1, 90 minuta (k) Robert Kaźmierczak 4:2.