Zawodnicy Orkana nie stworzyli ani jednej dogodnej sytuacji, fot. MKS Granica BogatyniaW sobotę tj. 8 września br. na stadionie przy ulicy Białogórskiej o godzinie 16.00 MKS Granica Bogatynia rozegrała mecz VI kolejki IV ligi z wiceliderem Orkanem Szczedrzykowice gromiąc gości 5-1

Młoda drużyna trenerów Irka Słomiaka i Pawła Rychtera starając się grać pressingiem już w okolicy pola karnego, kontrolowała grę, nie dopuszczając ambitnie grających zawodników Orkana do stworzenia groźnych sytuacji podbramkowych. W 16 minucie Radek Pietkiewicz sprytnie wykorzystał sytuację w polu karnym strzelając bramkę gościom. Tuż po zmianie stron kolejne gole dołożyli dwukrotnie Mokijewski oraz Kloczkowski. Po godzinie gry swoją pierwszą bramkę w IV lidze strzelił młody utalentowany Igor Olczak.

Zawodnicy Orkana nie stworzyli ani jednej dogodnej sytuacji, a bramkę honorową zdobyli w 93 minucie po odbiciu się od kolana naszego zawodnika Mokijewskiego (samobójcza). Drużyna zaczyna pomału zmieniać styl gry z defensywnego na ofensywny (co cieszy) i spełniać założenia taktyczne nakreślane przez trenera. Zawodnicy Granicy dużo grają pressingiem, a po objęciu prowadzenia nie cofają się i nie czekają co zaproponuje rywal, tylko chcą sami dyktować wydarzenia na boisku.

Minusem w tym meczu było nie realizowanie od 70 minuty założeń taktycznych trenera Irka Słomiaka oraz Pawła Rychtera. Błędem było, że co jakiś czas, dwóch środkowych obrońców znajdowało się w polu karnym przeciwnika zostawiając nie zabezpieczone tyły naszej bramki.

Nasz zespół jest już jedyną drużyną niepokonaną w IV lidze (dwa zwycięstwa i cztery remisy) i zajmuje w tabeli po VI kolejkach 4 miejsce.

MKS Granica Bogatynia - Orkan Szczedrzykowice 5-1

Bramki: 16 minuta - Radek Pietkiewicz, 47 i 50 minuta - Michał Mokijewski, 48 minuta - Dawid Kleczkowski, 62 minuta - Igor Olczak oraz w 93 minucie - Michał Mokijewski (samobójcza).

MKS Granica Bogatynia: Marcin Gawlik, Łukasz Duduć, Sebastian Mikulski, Mariusz Omelański ( 70 minuta - Sebastian Fularz), Marcin Chrzanowski ( 65 minuta Michał Marszałek), Piotr Krzesiński (46 minuta Dawid Kloczkowski), Jevgien Sawczak, Mateusz Piskorski, Michał Mokijewski, Radosław Pietkiewicz, Krzysztof Tkaczyk,Trener: Ireneusz Słomiak i Paweł Rychter. Ponadto w składzie wystąpili: Michał Szydło, Michał Szydło.

Wczoraj również swoje zwycięskie mecze rozegrali Juniorzy - trenera Ryszarda Szydły, którzy na wyjeździe pokonali 2 -1 Łużyce Lubań. Trampkarze – trenera Jacka Panfila pokonali na stadionie przy ulicy Sportowej trampkarzy z Lubania 5-0. Nie gorsi od trampkarzy chcieli być Młodzicy Lucjana Powierskiego, którzy rozgromili swoich rówieśników z Lubania 7-1.

Juniorzy - Łużyce Lubań - MKS Granica Bogatynia 1 -2;

Trampkarze -MKS Granica Bogatynia - Łużyce Lubań 5-0;

Młodzicy - MKS Granica Bogatynia - Łużyce Lubań 7-1.