Mistrz Dolnego Śląska LO Bogatynia, fot. szachy-bogatynia.plOd 5 do 7 kwietnia w Radkowie trwały Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach. Wielki sukces odniosła nasza III-ligowa drużyna UKS EL-TUR SP3 Bogatynia, która wygrała te zawody i awansowała do II ligi juniorów

„Złoci” szachiści wystąpili w składzie: Adrian Grześków, Piotr Jankowiak, Tomasz Jankowiak, Wojciech Jakubowski, Dominika Starczewska i Aleksandra Czarniecka. Nasze miasto reprezentowały jeszcze dwie drużyny grające w IV lidze, które zajęły 7 i 11 miejsce na 28 startujących drużyn.

O dużym sukcesie może mówić także młodzież reprezentująca LO w Bogatyni, która po raz drugi z rzędu okazała się najlepsza wśród swoich rówieśników w województwie dolnośląskim. Nasza drużyna: Adrian Grześków, Krzysztof Bernaszuk, Jakub Nowak i Dominika Starczewska 9 kwietnia w Brzegu Dolnym wygrała Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Szkół Ponadgimnazjalnych . Ten wynik dał kwalifikacje do Finału Mistrzostw Polski i w maju będziemy kibicować szachistom z LO w rozgrywkach w Solinie. Gratulujemy awansu!