Tour de Feminin 2010, fot. archiwum UMiG/OSiR BogatyniaDzisiaj w Bogatyni odbył się jeden z etapów XXIV Międzynarodowego wyścigu kolarskiego kobiet “Tour de Feminin 2011”. Polski odcinek wygrała Niemka Hanka Kupfernagel

Dzisiejsze przedpołudnie teren miasta i gminy Bogatynia zdominował XXIV Międzynarodowy wyścig kolarski “Tour de Feminin 2011” Mistrzostwa Świata Pań. Właśnie na naszym terenie odbywał się III etap wyścigu: jazda indywidualna na czas. Kolarki ścigały się na trasie Bogatynia – Sieniawka startując i kończąc na stadion ie sportowym przy ulicy Białogórskiej.

Jak co roku do wyścigu zostały zgłoszone zawodniczki z najlepszych ekip kolarstwa szosowego startujące od wielu sezonów w licznych wyścigach o randze światowej. Zobaczyć można było czołowe zawodniczki z wielu krajów świata. W sumie wystartowało 136 kolarek.

Najlepsza okazała się zawodniczka z Niemiec Hanka Kupfernagel, która pokonała bogatyński etap w czasie 26 minut i 38 sekund. Druga była Australijka Amanda Spratt, która dojechała o 8 sekund później od Niemki. Pierwszą trójkę zamknęła Rosjanka Natalya Boyarskaya tracąc do liderki 12 sekund. Najlepsza z Polek Paulina Brzeźna - Bentkowska była 28. Reprezentantka naszego kraju miała czas gorszy od Kupfernagel o 2 minuty i sekundę.

Hanka Kupfernagel prowadzi w klasyfikacji generalnej całego wyścigu. Podczas naszego etapu kolarki przejechały przeszło 21 km. Dystans pokonały ze średnią prędkością ok. 50 km/h.