MKS Granica Bogatynia, fot. MKS Granica Bogatynia Granica wygrała dzisiejszy mecz pokonując spadającą z ligi Spartę Zebrzydowa aż 8:1. Nysa była bardziej bezlitosna - ostatni mecz w "okręgówce" wygrała 11:0

Na finiszu rozgrywek bogatynianie czuli na plecach oddech doganiającej nas drużyny z Lubania. Łużyce grały wczoraj i na dodatek tylko zremisowali. Dla drugiego miejsca w tabeli dzisiaj wystarczył nam również tylko remis. O tym jednak za chwilę.

Dzisiejszy mecz to nie tylko końcówka ligowa, ale także okazja do świętowania i pożegnania. Święto to obrona tytułu piłkarzy młodszych. Już w zeszłym tygodniu trampkarze Granicy powtórzyli ubiegłoroczny sukces, zdobywając ponownie I miejsce w rozgrywkach ligowych Okręgu Jeleniogórskiego 2010/2011 r. Drużyna Jacka Panfila w tym roku wywalczyła także I miejsce w Halowych Mistrzostwach Okręgu Jeleniogórskiego. Piłkarze dostali od zarządu klubu pamiątkowe medale z tej okazji.

Przed meczem pożegnano również wychodzących ostatni raz na murawę piłkarzy naszego klubu. Z Granicą pożegnali się długoletni zawodnicy Mariusz Achciński i Ireneusz Słomiak.

Samo spotkanie było tylko formalnością. Podobnie jak tydzień temu bogatynianie z łatwością pokonali przeciwnika osiągając wysoki wynik 8:1 (5:1). Pierwszego gola strzelił Patryk Pazyra w 14. minucie (później w 21. minucie strzelił jeszcze jedną bramkę). Między golami Pazyry goście zdążyli zremisować 1:1 - tylko na zaledwie 60 sekund. Dalej już nasi piłkarz umieszczali piłkę w siatce: Marcin Chrzanowski w 30. miucie, Mateusz Piskorski dwie minuty później i Michał Marszałek z karnego na zakończenie pierwszej połowy. Kolejne 45 minut należało do Michała Bregina, który trzy razy celnie strzelał na bramkę Sparty (50, 58 i 64).

Czy następny sezon po 11 latach zagramy w IV lidze? Teoretycznie tak, ale praktycznie musimy poczekać na decyzję OZPN. Regulamin rozgrywek stanowi, że do IV ligi awansuje automatycznie 4 mistrzów klas okręgowych (w naszym przypadku Nysa Zgorzelec) oraz dwie drużyny z drugiego miejsca z najwyższą średnią punktową uzyskaną na końcu cyklu rozgrywkowego. Granica Bogatynia spełniła to kryterium awansu z drugiego miejsca. Istnieje jeszcze tzw. piramida spadków (degradacji i wymogów licencyjnych) ze wszystkich wyższych lig. Jeśli doprowadzi to wszystko do tego, że z III ligi ostatecznie spadną dwie drużyny o awansie możemy zapomnieć...