MKS Granica Bogatynia, fot. MKS Granica BogatyniaW meczu wicelidera rozgrywek Granicy Bogatynia z zespołem GKS Warta Bolesławiecka zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze, odnosząc przekonywujące zwycięstwo 4:0

Od początku spotkania przeważali bogatynianie, stwarzając w pierwszych 30 min meczu kilka dobrych sytuacji bramkowych. Piłkarze Warty swojej szansy szukali przede wszystkim w kontratakach. W 37 min. meczu, po faulu w polu karnym na Michale Marszałku sędzia spotkania podyktował rzut karny, pewnie wykorzystany przez kapitana zespołu Marcina Chrzanowskiego. Pod koniec pierwszej połowy od utraty bramki uratował gospodarzy Marcin Gawlik broniąc groźne uderzenie Horbacza. W 45 min. meczu indywidualną akcją popisał się waleczny Michał Marszałek podwyższając wynik na 2:0. W drugiej połowie meczu trener Szymków dokonał zmian wprowadzając m.in. za Daniela Szywałę, Radka Pietkiewicza wzmacniając tym samym siłę ataku naszego zespołu. Jednak przez pierwsze 15 min. drugiej połowy to GKS osiągnął przewagę spychając Granicę do obrony. W 65 min na boisku pojawił się doświadczony Michał Bregin, który miał za zadanie uporządkowanie gry zwłaszcza w drugiej linii. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo w 75 min meczu po dokładnym podaniu Marszałka w dogodnej sytuacji znalazł się Pietkiewicz, który podwyższył wynik na 3:0. Ten sam zawodnik w 85 min. ponownie po zagraniu Marszałka umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik meczu na 4:0 dla Granicy. Była to szósta wygrana naszych piłkarzy, którzy dzielnie bronią pozycji wicelidera rozgrywek odpierając ataki zespołu Łużyc Lubań.

Granica Bogatynia – Warta Bolesławiecka 4:0 (2:0)

Skład zespołu: Gawlik Marcin, Suchocki Marcin, Duduć Łukasz, Czeczot Krzysztof, Omelański Mariusz, Chrzanowski Marcin ( 80 min Rożek Błażej) Szywała Daniel (46 min Pietkiewicz Radek) Piskorski Mateusz, Pastuszko Łukasz (87 min Krawczyk Konrad) Pazyra Patryk (65 min Bregin Michał) Marszałek Michał.

Bramki zdobyli: Marcin Chrzanowski – 1 Michał Marszałek – 1 Radek Pietkiewicz - 2

Trener zespołu: Wojciech Szymków Kierownik: Stanisław Zacharski

Źródło: MKS Granica Bogatyna