XXVII Cross Żagański, fot. mat. pras. UM Żagań Jakub Kwiatkowski z MKS Szerszeń Bogatynia zajął pierwsze miejsce w biegu na 1500 m podczas XXVII Crossu Żagańskiego

5 marca 2011 w Żaganiu odbył się XXVII Cross Żagański o Puchar Wielkiej Ucieczki w Biegach Przełajowych. W zawodach uczestniczyli sportowcy z MKS Szerszeń Bogatynia. Jeden z nich - Jakub Kwiatkowski - okazał się najlepszy na dystansie 1500 metrów. Kuba zajął pierwsze miejsce w Memoriale Ludwika Zająca z czasem 5:03. Biegi zostały rozegrane na trasie w pobliżu muzeum martyrologii jeńców alianckich.

Pozostałym zawodnikom z bogatyńskiego klubu nie poszło tak dobrze. W biegu na 2000 m młodzików Przemysław Bednarski zajął 18. miejsce, a Michał Chrobot dopiero 29.

Zobacz galerię zdjęc z impezy: XXVII Cross Żagański

Źródło: UM Żagań