Bogatynianka Sywia Ejdys, fot. www.reportistas.com na licencji Creative Commons Bogatynianka Sylwia Ejdys w finale halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce w Paryżu zajęła dziewiąte miejsce

O dzisiejszym biegu pisaliśmy już w połowie lutego br. w artykule Bogatynianka Sylwia Ejdys zakwalifikowała się na ME. Sylwia dostała się do finału w rywalizacji pań na dystansie 1500 metrów w paryskiej hali Barcy, jednak nie poszło jej najlepiej. Była dziewiąta (ostatnia) z czasem  4.20,99. Biegnąca razem z nią Polka Renata Pliś z klubu Maraton Świnoujście zajęła czwarte miejsce. Zwyciężyła Rosjanka Jelena Arżakowa z czasem o 7 sekund lepszym od Sylwii.

Więcej o osiągnięciacz Sylwi Ejdys pisaliśmy w artykule: Bogatynianka Sylwia Ejdys zakwalifikowała się na ME