Mimo, że zawody jeszcze się nie rozpoczęły już wiadomo, że nasze miasto zajęło jedenaste miejsce w Biegu Piastów

Bieg Piastów to najstarsza i największa w Polsce impreza narciarska odbywająca się od 1976 roku na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. W tym roku odbędzie się już jej XXXV edycja. Bogatynianie bardzo chętnie biorą udział w biegu i tłumnie zgłaszają się do konkursu. Nasze miasto zajęło jedenaste miejsce w "Rankingu Miast" Biegu Piastów. W Rankingu premiowana była ilość uczestników z danego miasta, którzy zapisali się do Biegu Piastów. Pierwsze miejsce zajęła Warszawa z 263 zgłoszeniami. 36 zgłoszonych bogatynian dało nam 11 miejsce. Wszystkie miasta, z których zgłosiło się co najmniej 20 zawodników mają prawo przekazać Stowarzyszeniu, na czas Biegu Piastów flagi, które zostaną umieszczone na trasie po starcie.

Rok temu na jakuszyckim szlaku najlepszym zawodnikiem z Bogatyni okazał się Wojciech Kustosz uplasował się na 656 pozycji.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: bieg-piastow.pl.