Szach i mat, fot. sxc.hu - betacam

27-30 grudnia 2010 roku UKS EL-TUR SP 3 w Bogatyni i OSiR zorganizowali III Ogólnopolski Turniej Szachowy "U Styku Trzech Granic 2010”. Pula nagród wynosiła 5 tys. zł.

Zawody w grupie „A” rozgrywano w coraz popularniejszej formule krótkiego turnieju pięciorundowego. W zawodach wzięło udział 58 zawodników (18 w grupie A i 40 w grupie B). Turniej, puchar i pierwszą nagrodę w wysokości 1300 zł wygrał młody (18-letni) zawodnik z Legnicy – Piotr Sabuk – brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów do lat 18.

Wyniki grupy A:
1 miejsce – Piotr Sabuk – ASSz Miedź Legnica
2 miejsce – Dariusz Rymaszewski – MDK Dany Chojnów
3 miejsce – Piotr Goluch – UKS EL-TUR SP3 Bogatynia

W grupie B wygrał Mateusz Grzywa, a drugi był Olek Litwa (9 lat!) – obaj z Bogatyni.

W grupie B w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Grupa D – 8:
1 miejsce – Anna Kaniowska – Gorzów Wlkp.
2 miejsce – Justyna Partyka – Strzelce Krajeńskie
3 miejsce – Patrycja Wilk – UKS EL-TUR SP3 Bogatynia

Grupa C – 8:
1 miejsce – Bartłomiej Wilk – UKS EL-TUR SP3 Bogatynia
2 miejsce – Dawid Pawłowski – Gorzów Wlkp.
3 miejsce – Mateusz Czerwiński – Gorzów Wlkp.

Grupa D – 12:
1 miejsce – Julia Borowczyk – Gorzów Wlkp.
2 miejsce – Monika Malinowska – Gorzów Wlkp.
3 miejsce – Karolina Rajewicz – UKS EL-TUR SP3 Bogatynia

Grupa C – 12:
1 miejsce – Aleksander Litwa – UKS EL-TUR SP3 Bogatynia
2 miejsce – Michał Czechowicz – Gorzów Wlkp.
3 miejsce – Makary Bortnowski – Gorzów Wlkp.

2 miejsce – Witold Jarosz - Bogatynia

Fundusz nagród wynosił 5 tys. zł. Nagrody finansowe w grupie A ( 3750 zł) oraz nagrody rzeczowe o wartości 1250 zł w grupie B zostały wręczone najlepszym zawodnikom w poszczególnych grupach wiekowych w odrębnej klasyfikacji wśród dziewcząt i chłopców. Nagrody zwycięzcom wręczył wiceburmistrz Jerzy Stachyra.

Źródło: OSiR Bogatynia