fot. Wojciech MikulskiDnia 06.04. br w Lesznie odbył się Finał Makroregionalny czyli kolejna runda eliminacji do Mistrzostw Polski Football Academy dla dzieci z rocznika 2004-03. Duży sukces odnieśli w nim podopieczni trenera Adriana Pawelczyka i Macieja Kameduły, którzy zajęli 2 miejsce i uzyskali awans do Finału, który odbędzie się w dn. 21-22.06 w Opolu

Dodatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano reprezentanta FA Bogatynia – Igora Wydrzyńskiego, a Wiktor Rogulski zdobywając 4 bramki został królem strzelców (wspólnie z Maksimilianem Kokocińskim z FA Leszno). Nasza drużyna, w meczu decydującym o awansie, pokonała po bardzo dramatycznym i ciężkim pojedynku rówieśników ze Szczecina 3:2. W pozostałych meczach chłopcy pokonali 6:1 FA Piłę i przegrali z FA Leszno 0:6.

Jest to największy sukces szkółki piłkarskiej FA Bogatynia od początku jej powstania czyli od września 2012r. W całym kraju, w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski Football Academy, udział wzięło ponad 40 drużyn (około 500 zawodników), które na chwilę obecną dysponują zawodnikami z powyższego rocznika.

Sieć szkółek Football Academy skupia w swoich szeregach już 122 ośrodki rozlokowane na terenie całego kraju. Jest to jedna z najdynamiczniej rozwijających się sieci szkółek w Polsce. Cieszymy się, że wśród najlepszych znalazła się szkółka z naszego miasta. Gratulujemy chłopcom i ich trenerom i managerom.

W turnieju w Lesznie spotkały się 4 najlepsze drużyny z turniejów Mikroregionalnych - FA Szczecin, FA Piła, FA Leszno, FA Bogatynia. Po rozegraniu 6 spotkań systemem każdy z każdym najlepszą okazała się drużyna z Leszna a tuż za nią uplasowała się ekipa z Bogatyni.

Wyniki Finału Makroregionalnego Football Academy – Leszno 06.04.14 r .

Zawodnicy Football Academy Bogatynia wystąpili w następującym składzie:

Szymon Sucholas, Wiktor Szkibiel, Bartek Stankiewicz, Adam Romańczuk, Igor Wydrzyński, Patryk Oliasz, Kacper Raksa, Igor Gontarek, Wiktor Rogulski, Mateusz Jaworski.

Chciałbym pochwalić wszystkich zawodników i podziękować im za pełne zaangażowanie. Początek turnieju nie ułożył się najlepiej, ale pomimo utraty aż sześciu bramek chłopcy potrafili o tym zapomnieć i pokazali otwarty pełen pasji football  strzelając dwóm kolejnym drużynom 9 bramek tracąc przy tym 3 – powiedział po turnieju trener Adrian nie ukrywając zadowolenia z osiągniętego przez dzieci wyniku oraz awansu do Finał Mistrzostw Polski Football Academy, który odbędzie się 21-22.06 w Opolu.

Korzystając z okazji menadżerowie, trenerzy i rodzice dziękują Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia Panu Andrzejowi Grzmielewiczowi  za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na turniej do Leszna oraz ufundowanie drobnych upominków promujących nasze miasto.