Źródło: UMiG BogatyniaW dniach 29-30 marzec 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Bogatyni w Tenisie Stołowym. Organizatorem głównym tego turnieju był OSiR w Bogatyni a współpracowali: Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, KS Rackets oraz firma Advatech z Wrocławia

W części sobotniej udział wzięło 42 dzieci a w niedzielę 16 zawodników w kategorii open. Jak zatem widać łącznie wystartowało 58 osób co stanowi o niesłabnącej popularności tej dyscypliny w naszej gminie. Analizę wyników tych zawodów rozpoczniemy  od kategorii chłopców ze szkół podstawowych gdyż zgłosiło się tu aż 24 zawodników.

Na początku dokonano rozstawienia zawodników na podstawie rankingu po pierwszym turnieju, gdyż te mistrzostwa były drugim etapem Młodzieżowej Ligi Tenisa Stołowego „Advatech 2014”. Z numerem 1 rozstawiony był Hubert Marczuk, chłopak, który może być przyszłością dla KS Rackets Bogatynia. Jego klubowy kolega Łukasz Wichliński został wpisany na drugi koniec tabeli z numerem 2 gdyż na pierwszym turnieju zajął 3 miejsce a na zawody nie mógł się stawić Kacper Iwanicki – drugi w pierwszym turnieju. Kolejni rozstawieni to Maciej Cisek (3) oraz Tomasz Nalichowski (4). Jak się potem okazało rozstawienie sprawdziło się w 100 % gdyż wszyscy czterej znaleźli się w półfinale. W finale doszło jednak do niespodzianki. Finał wygrał tym razem Łukasz Wichliński i zdobył 100 pkt do klasyfikacji a drugi był Hubert Marczuk. Oto kolejność w drugim turnieju:

1m Łukasz Wichliński, 2m Hubert Marczuk, 3m Jakub Cisek, 4m Tomasz Nalichowski, 5m Dawid Olejniczak, 6m Jakub Zaborek, 7m Damian Bojarun, 8m Jakub Szymański, 9m Marcin Olesiński, 10m Kacper Kotyś, 11m Michał Urbański, 12m Michał Cyran, 13m Radek Tymochowicz, 14m Patryk Mróz, 15m Dominik Melnarowicz, 16m Jakub Janicki, 17m Kacper Tomaszewski, 18m Krystian Turczyn, 19m Jakub Gnacy, 20m Filip Chróścicki, 21m Hubert Koncewicz, 22m Kuba Gordienko, 23m Arek Młynarczyk, 24m Tomasz Figger.

30 Tomasz Figger 0 50   50

W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych zgłosiło się 5 dziewcząt i grały systemem „kazy z każdym”. W tej kategorii nie zanotowaliśmy niespodzianek, wygrała liderka klasyfikacji generalnej – Natalia Wisiecka. Kolejne miejsca : 2m Magda Szczecińska, 3m Joanna Szczecińska, 4m Weronika Szylińska i 5m Wiktoria Kochanowska. A oto tabela po 2 turniejach MLTS „Advatech” 2014:

11 Iza Sopoćko 65 0   65

Wśród chłopców z gimnazjum wygrał również aktualny lider – Patryk Domański a ponieważ nie mógł uczestniczyć wice lider – Grzegorz Sucholas, więc Patryk powiększył nad nim przewagę. Pozostałe miejsca: 2m Mateusz Bloch, 3m Oskar Adamski, 4m Rafał Kazimierski. Oto tabela po 2 turniejach MLTS :

15 Rafał Jakiel 61 0   61

Pod względem frekwencji nie zawiodły dziewczęta z gimnazjów, których zgłosiło się aż 9. Wygrała zdecydowanie Ewelina Olechnik ale trudno jej będzie wygrać całą ligę gdyż nie było jej na pierwszym turnieju. Kolejne miejsca: 2m Roksana Prądzyńska, 3m Eliza Zarzycka, 4m Anna Dworak, 5m Diana Gabara, 6m Agnieszka Naumowicz, 7m Monika Barańska, 8m Ada Kopaczyńska, 9m Ola Dwiorak. Poniżej tabela po 2 turniejach:

12 Ola Dworak 0 65   65

Najlepszych 6 miejsc we wszystkich kategoriach było nagrodzone. Wręczono dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Nagrody wręczył Burmistrz MiGM Bogatynia Pan Andrzej Grzmielewicz oraz dyrektor OSiR w Bogatyni Pan Konrad Wysocki.

W drugim dniu zawodów rywalizowali zawodnicy w kategorii open. Wystartowało 5 pań oraz 11 panów. Wśród pań 1 miejsce zdobyła Urszula Dżaman, 2m Ewelina Olechnik, 3m Grażyna Naumowicz, 4m Izabela Gałek, 5m Izabela Bartnik.
Wśród panów, po pięknych, zaciętych i do samego końca trzymających w napięciu pojedynkach wygrał Dariusz Olechnik, który w finale pokonał Sławomira Urbańskiego, natomiast drugi był Wiesław Paszkiewicz, który o 2 m pokonał Sławomira Urbańskiego (3m). 4m Jakub Mrozek, 5m Dawid Patrzałek, 6m Krzysztof Burbo, 7m Jakub Nowak, 8m Grzegorz Sucholas, 9m, Grzegorz Soroka, 10m Tomasz Korytkowski, 11m Wojciech Skorupa.

W kategorii open również nagrodzono najlepszych 6 miejsc, atmosfera i przebieg zawodów był bardzo wesoły i spokojny, najlepsze mecze przyciągały wielu widzów. Należy tu też dodać, że najlepsze 3 panie oraz pierwszych 9 panów, to aktualni zawodnicy KS Rackets, grający w 5 lidze tenisa tenisa stołowego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zapraszamy za rok a młodzież w czerwcu na turniej końcowy Młodzieżowej Ligi Tenisa Stołowego.

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć na stronę: www.smecz-rackets.pl  oraz na stronę OSiR-u Bogatynia.