15 marca w Sulikowie rozegrane zostały finały strefy jeleniogórskiej w tenisie stołowym. Bardzo dobrze wypadli w nich nasi najmłodsi pingpongiści. W kategorii młodzików - Hubert Marczuk po zaciętym 5-setowym meczu pokonał w finale Mateusza Reliszkę z Lubania. Hubert to młody, utalentowany zawodnik, który od dwóch lat regularnie trenuje w naszym klubie

W tej kategorii wiekowej wystąpili również: Karol Hantke, Adrian Piotrowski oraz Nikodem Remian. Zawodnicy ci zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8, co także jest dużym sukcesem biorąc pod uwagę to, że regularne treningi rozpoczęli dopiero w styczniu. W kategorii juniorek złoto zdobyła Ewelina Olechnik, która w całych zawodach „oddała” tylko jednego seta. Wśród juniorów Grzegorz Sucholas i Patryk Domański znaleźli się tuż poza podium – na miejscach 4-5. Tu zabrakło trochę szczęścia, gdyż wszystkie pojedynki, które rozegrali kończyły się w pięciu setach. Szczególnie zacięty był mecz Grześka z późniejszym zwycięzcą tej kategorii Jakubem Reliszką z Włosienia. Ewelina i Hubert jako zwycięzcy swoich kategorii wystąpią w finale wojewódzkim. W chwili obecnej z naszą młodzieżą klubową (KS Rackets Bogatynia) pracuje były zawodnik ekstraklasy, trener Pan Michał Kowalski, któremu gratulujemy pierwszych sukcesów. Chętne dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na treningi. Kontakt na naszej stronie www.smecz-rackets.pl.

Kolejne dwa medale złoty i srebrny zdobył nasz badmintonista Marcin Nowak (UKS Smecz Bogatynia), który 07-03-2015 rozegrał bardzo dobre zawody w Suchedniowie koło Kielc. Był to Ogólnopolski Turniej Juniorów. W grze singlowej Marcin dość gładko pokonał w grupie swoich rywali, z Dominikiem Krzęcio 21:18 i 21:7 natomiast z Kamilem Wudarskim 21:13 i 21;6. W finale niestety po bardzo zaciętej walce uległ Szymonowi Malikowi 20:22 oraz 21:23. Szymon był rozstawiony z nr 1 a więc należy pochwalić Marcina za walkę. Marcin zajął zatem drugie miejsce i zdobył srebro. Po finale singla ten sam Szymon Malik w parze z Anitą Mielniczek rozegrali finał miksta, w którym Marcin zagrał jak zawsze z Klaudią Sochą (Chojnik Jelenia Góra), z którą już dwukrotnie zdobywali medale na MP. Finał miksta był swego rodzaju rewanżem dla Marcina po porażce w finale singla. Mecz finałowy był raczej pod dyktando naszej pary, chociaż w drugim secie mimo wysokiego prowadzenia na początku, set ten zakończył się 21:17 dla naszych. W pierwszym wygrali 21:16 więc cały mecz 2:0 i złoty medal. W najbliższy weekend Marcin walczy w 2 lidze niemieckiej razem z drużyną SG Robur Zittau. Gratulacje dla wszystkich „młodych „rakietkowiczów”, zapraszamy do obejrzenia zdjęć.