Pracowicie spędziło sześć drużyn MKS Granicy Bogatynia miniony weekend strzelając 23 bramek, tracąc 3, wygrywając trzy mecze i jeden remisując

W październiku 2014 r. MKS Granica Bogatynia w IX kolejce IV ligi dolnośląskiej pokonała 4 - 1 KS Widawę Bierutów, fot. archiwum MKS Granica Bogatynia

Pierwszy zespół MKS Granicy Bogatynia gościł w Bierutowie grając z tamtejszą Widawą, która broni się przed spadkiem z IV ligi. Był to bardzo trudny i groźny przeciwnik dla naszego zespołu. Granica w tym meczu wystąpiła bez Augustyniaka, Krzesińskiego oraz Kostrzewy.

Mecz zaczął się dla naszych zawodników pechowo, już w 3 minucie gospodarze po błędzie naszych obrońców wyszli na prowadzenie 1 – 0. W pierwszej połowie szansę na doprowadzenie do remisu mieli Pastuszko i Mikulski, lecz bramkarz gości stanął na wysokości zadania, broniąc strzały naszych zawodników. W drugiej połowie nasi zawodnicy zagrali agresywniej w środku pola, co przyniosło efekt w postaci samobójczej bramki, którą strzelili sobie gospodarze w 63 minucie. W 78 minucie zawodnicy z Widawy strzałem z główki podwyższyli wynik na 2 – 1, lecz odpowiedź naszych zawodników była natychmiastowa, bo w 82 minucie niezawodny Savczuk z główki wyrównał na 2 – 2. Gratuluję zawodnikom i trenerowi ambitnej gry i wywiezienie z bardzo trudnego terenu 1 punktu. Brawo.

MKS Granica Bogatynia: Marcin Gawlik, Mariusz Omylański, Łukasz Duduć, Sebastian Fularz (70 – Marcin Suchocki), Sebastian Mikulski, Andrzej Iwanicki (65 – Dawid Słomiak), Michał Szydło, Jevgien Savczuk, Dawid Więckiewicz, Mariusz Achciński (60 – Radek Pietkiewicz), Łukasz Pastuszko. Trener Ireneusz Słomiak.

W sobotę tj. 9 maja br. na stadionie przy ulicy Białogórskiej swoje mecze rozegrały drużyny młodzieżowe. Drużyna „Młodzików” trenera Adriana Cieślika rozgromiła swoich rówieśników z Nowogrodźca 10 - 0.

Trampkarze trenera Jacka Panfila pokonali po ładnym i wyrównanym meczu 2 - 0 trampkarzy z Chrobrego Nowogrodziec.

Natomiast w wyjazdowym meczu juniorzy trenera Ryszarda Szydło nie dali żadnych szans i wysoko pokonali lotnik Jeżów Sudecki 9 – 1.

W dniu 10 maja br. o godzinie 10 na stadionie przy ulicy Białogórskiej odbył się Turniej Piłki Nożnej Junior E (Orliki). Organizatorem turnieju był miejski Klub Sportowy Granica Bogatynia przy współpracy OZPN Jelenia Góra. W turnieju w którym wzięło udział 7 drużyn tj. Łużyce Lubań, Nysa Zgorzelec, UKS Skorpiony Lubań, Piast Zawidów, UKS FA Bogatynia oraz dwie drużyny MKS Granicy Bogatynia, drużyny zostały podzielone na dwie grupy A i B. Po rozegraniu wielu ciekawych i zaciętych meczy trenerzy uznali, że najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik Łużyc Lubań – Rafał Polerowicz, najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik MKS Granicy Bogatynia - Małek Sławomir oraz najskuteczniejszym strzelcem z 8 strzelonymi bramkami, został zawodnik Nysy Zgorzelec – Mariusz Kieconia.