Czwarte zwycięstwo w ostatnich pięciu meczach odnieśli piłkarze Granicy Bogatynia. Podopieczni trenera Ireneusza Słomiaka zasłużenie pokonali w Mirsku miejscowego Włókniarza 2-0.

Już w 5 minucie Sebastian Mikulski wyrzucił piłkę z autu w pole karne Mirska, tam Dawid Więckiewicz zgrał ją głową do Dawida Słomiaka, który z pięciu metrów dopełnił formalności. Do końca pierwszej połowy gra toczyła się w środku pola, w której częściej operowali piłką bogatynianie i to nasi zawodnicy sprawiali wrażenie zespołu groźniejszego. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Granica kontrolowała grę, a zawodnicy Mirska nie mieli pomysłu przedostania się pod bramkę Gawlika. W 62-ej minucie Więckiewicz otrzymał dobre podanie od Słomiaka, nie zdołał jednak oddać strzału, gdyż został sfaulowany w polu karnym, przez obrońcę gospodarzy. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Jewgen Sawczuk.

Końcówka meczu to próby odwrócenia jego przebiegu przez mirszczan. Zawodnicy Włókniarza przesunęli ciężar gry na połowę rywali, jednak nie przełożyło się to na okazje bramkowe i mecz zakończył się wygraną Granicy Bogatynia.

WŁÓKNIARZ MIRSK - GRANICA BOGATYNIA 0-2 (0-1)

MKS GRANICA Bogatynia:Gawlik - Fularz, Mikulski, Sawczuk, Sochacki (78' Gmyrek), Kostrzewa, Augustyn, Mokijewski (58' Iwanicki), Słomiak (70' Pietkiewicz), Szydło, Więckiewicz.

W sobotę tj 19 września br. Na wyjeździe swoje mecze rozegrały dwie drużyny młodzieżowe.

Trampkarze trenera Jacka Panfila rozgromili swoich rówieśników z Lotnika Jeżów Sudecki aż 18 – 2, a Młodzicy trenera Adriana Cieślika po bardzo dobrym meczu zremisowali 0 – 0 również ze swoimi rówieśnikami z Lotnika Jeżów Sudecki.