W niedzielę 04.05 br na boisku w Leśnej odbył się kolejny Turniej Żaków (rocznik 2005-07) w ramach rozgrywek OZPN Jelenia Góra, organizowany przez LTS Leśna. W zawodach tych wzięli udział młodzi piłkarze Pogoni Markocice, którzy, na co dzień trenują w szkółce piłkarskiej Football Academy Bogatynia

Do gry zgłoszonych zostało 5 drużyn: gospodarz – LTS Leśna , Nysa Zgorzelec, Piast Zawidów, Łużyce Lubań i Pogoń. Grano systemem każdy z każdym. Czas gry wynosił 2x7 min.

Drużyna Pogoni, niestety nie zaliczy tego turnieju do udanych, ponieważ chłopcy zanotowali 3 porażki i jeden remis. Podkreślić należy jednak fakt, że drużyna Pogoni debiutuje w tych rozgrywkach i posiada najmłodszy skład ze wszystkich ekip . W tym wieku ma to bardzo duże znaczenie ze względu na duże różnice zarówno w wyszkoleniu technicznym jak i warunki fizyczne, które decydują o wyniku na boisku. Jak podkreśla trener Wojciech Mikulski - „Wyniki są sprawą drugorzędną. Cieszę się, że w ostatnim meczu z Piastem Zawidów, drużyna pokazała charakter. Do przerwy przegrywaliśmy 0:3. Po przerwie, dzięki ambitnej postawie udało nam się doprowadzić do remisu. Bardzo podobała mi się postawa moich zawodników i ogromne zaangażowanie w dążeniu do wygranej. Bardzo cieszy mnie również fakt, że te dzieci przystępują do każdego swojego spotkania z takim zaangażowaniem i poświęceniem jakby to był ich ostatni mecz w życiu”.

Gratulujemy wszystkim chłopcom występu i ambitnej postawy na boisku, pomimo poniesionych porażek. Wierzymy, że w następnych turniejach będzie o wiele lepiej. Wszystkim rodzicom, którzy w dość licznej grupie pojawili się na stadionie w Leśnej, serdecznie dziękujemy za żywy i aktywny doping podczas każdego meczu.

Następny turniej rozegrany zostanie 18.05 a gospodarzem będzie drużyna Piasta Zawidów.