fot. archiwum MKS Granica BogatyniaMecz został rozstrzygnięty w pierwszych 6 minutach gry. Pierwsza bramka padła już w 2 minucie gry. Ohagwa (moim zdaniem będący na spalonym) po sparowaniu piłki przez Gawlika dopełnił formalności pakując z bliskiej odległości piłkę do naszej bramki

Cztery minuty później Bryjak podwyższył wynik na 2 - 0. Zawodnicy Granicy w 22 minucie po trafieniu Pietkiewicza z rzutu karnego złapali kontakt. W 44 minucie Ohagwu popisał się solową akcją, następnie wyłożył piłkę do Majki, a ten wpakował piłkę przy krótkim słupku do naszej bramki podwyższając wynik na 3:1. Tuż po zmianie stron w 47 minucie okazję do strzelenia kontaktowego gola miał Pastuszko, ale piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybija na rzut rożny Ganczarek. W 62 minucie, a następnie w 70 na listę strzelców mogli się wpisać Marszałek i Szydło, lecz zabrakło precyzji. Wynik meczu w 90 minucie po rykoszecie od naszego obrońcy ustalił Bryjak.

Granica po bardzo słabym występie przegrała bardzo ważny mecz z drużyną, która również walczy o utrzymanie się w IV lidze. Zawodnicy Granicy będą mieli teraz dwa tygodnie na regeneracje sił, gdyż w 25 kolejce otrzymują 3 punkty walkowerem (drużyna ze Szczawna wycofała się z rozgrywek). Następny mecz zawodnicy Granicy rozegrają na wyjeździe 17 maja z Orłem Ząbkowice Ślaskie. Moim zdaniem, będzie to mecz o wszystko i jeżeli nasi zawodnicy zagrają na 150 % swoich możliwości, to wierzę w wygraną i utrzymanie się w IV lidze. Obecnie MKS Granica Bogatynia zajmuje w tabeli 10 miejsce z 30 punktami i do Orła Ząbkowice Śląskie, która w tabeli jest 8 traci 4 punkty.

BKS BOBRZANIE BOLESŁAWIEC - GRANICA BOGATYNIA 4:1 (3:1)

Bramki: 1:0 Ohagwu (2), 2:0 Bryjak (6), 2:1 Pietkiewicz (22-karny), 3:1 Majka (44), 4:1 Bryjak (90). Żółte kartki: Kulesza oraz Chrzanowski, Marszałek, Suchocki, Duduć, Pietkiewicz. Sędziowali: Kacper Hołojda jako główny oraz Przemysław Jankiewicz i Barłotmiej Nerlo (Wałbrzych). Widzów: 150.

BKS BOBRZANIE: Kulesza - Bryłkowski (88 Ziółkowski), Ganczarek, Pietrzak, Dzięgleski, Ohagwu, Janicki, Majka (55 B. Błoński), Żmudziński, Bryjak, Bochnia.

GRANICA: Gawlik - Sochacki, Duduć, Kazimierski, Suchocki, Pastuszko, Chrzanowski, Więckiewicz, Szydło, Pietkiewicz, Marszałek (70 Kostrzewa).

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Juniorzy trenera Ryszarda Szydło pokonali na wyjeździe Cosmos Milików 1 - 4.

III miejsce Młodzików MKS "Granicy" Bogatynia

Również w dniu 2 maja 2014 drużyna Młodzików MKS "Granicy" Bogatynia wzięła udział w silnie obsadzonym turnieju, zorganizowanym z okazji 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Miejscem zmagań młodych zawodników był Stadion Miejski w Zgorzelcu, a organizatorem zawodów był Klub Sportowy MKS Nysa Zgorzelec. Nasza drużyna zajęła bardzo dobre III miejsce, osiągając następujące rezultaty:

MKS Granica Bogatynia- Piast Zawidów  1:0

MKS Granica Bogatynia- SV Blau-Weib  1:1

MKS Granica Bogatynia- NFV Gelb- Weib  0:4

MKS Granica Bogatynia- Nysa Zgorzelec  1:1

Wszystkie bramki dla granicy strzeliła Adriana Achcińska, która została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Zwycięzcą zawodów został gospodarz - Nysa Zgorzelec.

Skład MKS Granicy Bogatynia: Pawłowski Damian, Frankiewicz Jakub, Remian Igor, Remian Nikodem, Szymański Jakub, Mikołajczyk Oliwier, Staszewski Maciej, Litwa Aleksander, Achcińska Adriana, Słowiński Paweł, Psiuk Miłosz, Słupski Ernest oraz Dąbrowski Szymon.Trener: Adrian Cieślik