fot. MKS Granica BogatyniaBardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy w Bolesławcu, którzy w 6 kolejce IV ligi dolnośląskiej zremisowali z dobrze i pomysłowo grającym BKS Bolesławiec. Od początku meczu obie drużyny pokazały, szybki i ciekawy futbol, dzięki temu licznie zebrani kibice obejrzeli ciekawe i pełne emocji widowisko piłkarskie

Wynik meczu otworzył w 16 minucie wszędobylski Ohagwe, który wykorzystał podanie Dudka i strzelił z bliskiej odległości obok interweniującego Gawlika. Minutę później boisko opuścił źle czujący się Suchocki, za którego wszedł Sochacki. W 18 minucie w środkowej części boiska faulowany był Achciński. Do piłki podszedł Duduć i z 40 metrów posłał piłkę do siatki, obok zaskoczonego bramkarza gospodarzy. Do końca pierwszej połowy obie drużyny mogły podwyższyć wynik. Najpierw Granica za sprawą Mikulskiego, który w 27 minucie minimalnie strzelił nad bramką, a potem w 45 minucie BKS, którego najgroźniejszy zawodnik Ohagwe z 6 metrów strzelił obok słupka.

Pierwsze 20 minut drugiej połowy należało do gospodarzy, którzy za sprawą Dudka, Bochni, Rudyka, Ohagwe zagrażali bramce Gawlika, który popisał się kilkoma paradami oraz po przewrotce Rudyka w znakomitym stylu wybił piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi po najładniejszej akcji naszej drużyny w całym meczu i podaniu piłki przez Szydłę do Krzesińskiego. Ten ostatni z bliskiej odległości nie pokonał Mazura. Uważam, że Granica rozegrała najlepszy mecz w tym sezonie, pokazując się z bardzo dobrej strony. Granica po 6 kolejkach w tabeli IV ligi zajmuje III miejsce z 13 punktami (cztery mecze wygrane, jeden remis oraz jedna porażka). Jest to najlepsza lokata naszej drużyny od wejścia do IV ligi. Gratuluję.

BKS Bolesławiec - MKS GRANICA BOGATYNIA 1-1

Bramki: 1-0 Ohagwu 15', 1-1 Duduć   18'. kartki: Fularz, Kapusz,Kraśnicki.

Widzów: 400.

BKS  Bolesławiec : Mazur - Bochnia, Dudka, Dudkiewicz, Dzięgleski, Janicki, Kapusz, Kosior (75' Pawlusiński), Kraśnicki (71' Ziółkowski), Ohagwu (69' Rudyk), Pazio.

MKS Granica GRANICA: Gawlik - Duduć, Fularz, Mikulski, Suchocki (20' Sochacki), Krzesiński, Szydło,Więckiewicz, Janiak (75' Słomiak), Pietkiewicz, Achchciński (70' Mokijewski). Ponadto w składzie wystąpił: Kostrzewa. Trenerzy: Ireneusz Słomiak i Paweł Rychter.

-----------------------------------------------------------------------------------

Swoje mecze w lidze okręgowej OZPN Jelenia Góra rozegrały drużyny młodzieżowe.

1. Juniorzy Ryszarda Szydły pokonali na stadionie przy ulicy Białogórskiej Łużyce Lubań 5 -2.

Trampkarze i Młodzicy swoje mecze rozegrali na wyjeździe w Lubaniu z tamtejszymi rówieśnikami z Łużyc.

2. Trampkarze trenera Jacka Panfila pokonali Łużyce Lubań 3 - 0 ,  a Młodzicy Adriana Cieślika zdeklasowali swoich   rówieśników   z Lubania 8 - 2.

Był to bardzo udany weekend dla naszych zespołów, które kolejny raz zeszły z boiska niepokonane. Brawo, Brawo.