Tradycyjnie w miesiącu marcu rozpoczynamy sezon strzelectwa kulowego, który zaczyna się na strzelnicy WKS „Śląsk” we Wrocławiu Memoriałem Bolesława Malinowskiego. Są to zawody strzeleckie z broni pneumatycznej i kulowej w pięciu konkurencjach dla zawodników grupy powszechnej z terenu województwa dolnośląskiego.

Ppłk Bolesław Malinowski był propagatorem strzelectwa sportowego na Dolnym Śląsku oraz założycielem Dolnośląskiego Klubu Strzeleckiego „Czak” we Wrocławiu z siedzibą w Wałbrzychu, którego członkami są zawodnicy licencjonowani z sekcji strzelectwa sportowego w Bogatyni.

W dniu 11.03.2017 roku do Wrocławia wyjechało czterech zawodników aby po przerwie zimowej sprawdzić swoje umiejętności i formę strzelecką. Początek sezonu możemy uważać za udany, gdyż nasi zawodnicy uplasowali się na czołowych miejscach w klasyfikacji końcowej.

W konkurencji pistolet sportowy Andrzej Szreder zdobył srebrny medal, Dominik Jaruszewski zajął 4 miejsce a Jarosław Bem był 12.

W konkurencji karabin sportowy Andrzej Szreder zdobył brązowy medal a Jarosław Bem zajął 6 miejsce.

W konkurencji pistolet pneumatyczny Zdzisław Strzykała znalazł się tuż za podium zajmując 4 miejsce.

Ogółem w zawodach udział wzięło 84 zawodników z klubów dolnośląskich.

Gratulujemy naszym zawodnikom udanego rozpoczęcia sezonu strzeleckiego i życzymy samych „10” w całym sezonie.

Źródło:, foto: Sędzia PZSS Instruktor Strzelectwa Sportowego Zdzisław Strzykała/UMiG Bogatynia