Krzysztof Łukasiewicz wygrał w kategorii do lat 13, fot. R. SławińskiOd 21 do 27 września w Lubniewicach k/Gorzowa Wielkopolskiego odbywały się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych

Zawody były jednocześnie kwalifikacjami do Finału Mistrzostw Polski 2015. Duży sukces odnieśli nasi zawodnicy. I tak, w grupie dziewcząt do lat 11 pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Czarniecka, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 w Bogatyni, a w grupie chłopców do lat 13 również pierwsze miejsce zajął Krzysztof Łukasiewicz.

Nasi złoci medaliści uzyskali jednocześnie awans do przyszłorocznych finałów. Zawodnicy, którym nie udało się uzyskać awansu będą jeszcze mieli szansę w ostatnich zawodach tego cyklu, które odbędą się w listopadzie w Karpaczu.

Teraz bogatyńskich szachistów czeka finałowy turniej o Mistrzostwo Bogatyni w cyklu Grand Prix, który odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 3 w Bogatyni 4 października. Początek zawodów o godzinie 9:00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Ola Czarniecka wygrała w kategorii dziewcząt do lat 11, fot. R. SławińskiOla Czarniecka wygrała w kategorii dziewcząt do lat 11, fot. R. Sławiński