Pływackie Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu, w których udział brała reprezentantka "PATOMSWIM" Bogatynia - Olga Szczotka, zakończyły się kilka dni temu. Polska reprezentacja zdobyła w nich 9 medali, a w klasyfikacji punktowej zajęła wysokie piąte miejsce, co jest najlepszym wynikiem polskiego juniorskiego pływania od 10 lat. Nasza kadra uległa tylko takim pływackimi potęgom jak: Rosja, Włochy, Węgry i Wielka Brytania.

Olga reprezentowała Polskę w wyścigu indywidualnym i sztafetowym na 200 metrów stylem dowolnym. W rywalizacji indywidualnej nie udało się jej dostać do finału i ostatecznie z czasem 2:07.29 została sklasyfikowana na 37 miejscu. Zdecydowanie lepszy start w wykonaniu bogatynianki miał miejsce w ostatnim dniu mistrzostw. W wyścigu sztafet 4 x 200 metrów stylem dowolnym polskie reprezentantki w składzie: Aleksandra Polańska, Dominika Kossakowska, Julia Klonowska, Olga Szczotka weszły do finału, w którym z czasem  8:22.75 zajęły 8 miejsce na 22 państwa.

Przed najstarszymi reprezentantami "PATOMSWIM" Bogatynia jeszcze jedna ważna imprezy tego sezonu. Olga Szczotka i Kamila Ślązak w dniach 19 - 21 lipca walczyć będą w Warszawie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwa Polski 17-18 lat.