W dniach 23-25 lutego, w słoweńskim Mariborze, odbyły się prestiżowe zawody z cyklu Pucharu Świata. Po raz pierwszy w historii naszego klubu, w zawodach tej rangi, wystartował nasz zawodnik - Maciej Wapniarczuk.

Maciej Wapniarczuk (z prawej) i trener Paweł Darłak, fot. UMiG Bogatynia

Nie udało się nam przywieźć żadnego medalu, ale start był dużym wyróżnieniem i ważnym doświadczeniem. Maciej w pierwszej, początkowo wyrównanej walce, musiał uznać wyższość utytułowanego zawodnika z kadry narodowej Chorwacji, który ostatecznie pewnie wygrał całą kategorię.

Bogatynianin zajął 5 miejsce i zdobył pierwsze punkty w światowym rankingu Taekwondo Olimpijskiego. W turnieju brało udział blisko 1100 zawodników z całego świata, w większości byli to przedstawiciele kadr narodowych swoich krajów. Za trzy tygodnie kolejne zawody Pucharu Polski.

Źródło: UMiG Bogatynia