05.06.18r. na stadionie OSiRu w Bogatyni zostały rozegrane Mistrzostwa Miasta i Gminy w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

W zawodach prawo startu posiadali uczniowie klas 4 i 3 czyli urodzeni w 2007-08 roku. W 3-boju LA na wynik drużyny składa się suma 5 najlepszych wyników (w zawodach może startować 10 osób) uzyskanych przez zawodników z których każdy startuje w 3 konkurencjach – bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Rezultaty uzyskane w poszczególnych konkurencjach przeliczane są na punkty wg tabel wielobojowych. Najlepsi zawodnicy muszą wykazać się niezwykłą sprawnością zarówno w skoku, rzucie i biegach i należą do najwszechstronniejszych sportowców w swojej kategorii wiekowej.

Bezkonkurencyjne zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców okazały się ekipy reprezentujące Szkołę Podstawową w Porajowie. Drugie miejsce solidarnie zajęły ekipy bogatyńskiej Trójki. Brązowe, swoje pierwsze w nowej historii szkoły, wywalczyły reprezentantki Czwórki, a wśród chłopców brąz przypadł w udziale SP 1 Bogatynia.