Policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę oraz 34-letniego mężczyznę podejrzewanych o wprowadzenie do obrotu co najmniej trzech podrobionych banknotów o nominale 100 złotych. Jak ustalono kobieta zapłaciła fałszywym banknotem w jednej ze zgorzeleckich restauracji. Dzięki informacjom dzielnicowych szybko udało się ustalić jej tożsamość. Do działań włączyli się funkcjonariusze grupy „Nysa” którzy zatrzymali kobietę i ustalili, że związek z przestępstwem ma również jej 34-letni znajomy. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do zgorzeleckiej komendy. Usłyszeli już zarzuty do których się przyznali. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakaz opuszczania kraju.

fot. KPP w Zgorzelcu

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na teranie jednej z restauracji na terenie miasta Zgorzelec.  W godzinach wieczornych do restauracji przyszła kobieta, która za rachunek zapłaciła banknotem 100 złotowym. Kasjerce banknot wydał się podejrzany i kiedy poszła sprawdzić jego autentyczność, kobieta wyszła z restauracji. Ustalono, że kilka godzin wcześnie ta sama kobieta również zapłaciła podrobionym banknotem. Policjanci Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu uzyskali informację, że kobieta, która wprowadziła  w obieg podrobione banknoty to 40-letnia mieszkanka Zgorzelca. Do działań włączyli się funkcjonariusze dolnośląsko – saksońskiej grupy „Nysa”, którzy zatrzymali podejrzewaną o ten czyn kobietę oraz ustalili, że związek z przestępstwem ma również jej 34-letni znajomy. Podczas zatrzymania mężczyzny ujawniono przy nim tabletkę ekstazy. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do zgorzeleckiej komendy.


Zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty puszczenia w obieg co najmniej trzech podrobionych banknotów o nominale 100 złotych polskich. Mężczyzna dodatkowo usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej. Prokurator wobec kobiety i mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Sprawcą za puszczanie w obieg podrobionych pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a mężczyźnie dodatkowo za posiadanie substancji psychotropowej do roku pozbawienia wolności.

Policjanci apelują sprawdzajmy pieniądze, które otrzymujemy w sklepie lub od innch osób, szczególnie gdy robimy zakupy na targowiskach. Tłok, zgiełk i pośpiech to najlepszy moment dla oszusta na wymianę fałszywych pieniędzy.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.