Burmistrz Andrzej Grzmielewicz wydał oświadczenie odnoszące się do słów Międzyzwiązkowego Zespołu Konsultacyjnego przy kopalni i elektrowni Turów, które zarzucają burmistrzowi rozpoczęcie negatywnej kampanii na działalność firm. Chodzi m.in. o komisję, która ma zbadać wpływ zakładów na zdrowie bogatynian.

Oświadczenie Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza, 7.03.2018:

Szanowni Mieszkańcy, 
nie mogę pozostać obojętny wobec słów jakie padły ostatnio z ust kilku przedstawicieli związków zawodowych Kopalni i Elektrowni Turów. Te krzywdzące i nieprawdziwe informacje rzucają cień na niezależność osób wypowiadających te słowa. Z całą stanowczością podkreślam, iż jako Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia nigdy nie wyrażałem się źle na temat naszych największych zakładów, nigdy moje działania nie były skierowane przeciwko tym zakładom, a wręcz przeciwnie.

Pragnę podkreślić, iż od wielu lat czynię wszystko, ażeby rozwój Kopalni i Elektrowni Turów był faktyczny i realny. Wszelkie działania jakie należą do Samorządu Bogatyni wykonywane są z należytą starannością, w możliwie szybkim czasie. Przykładów na potwierdzenie moich słów jest wiele, ale jedną z największych i efektywnych egzemplifikacji niech będzie wzorcowo przeprowadzone postępowanie umożliwiające budowę bloku 11 w Elektrowni Turów. Jest to niewątpliwy sukces, który był możliwy tylko i wyłącznie dzięki dialogowi i współpracy na linii Samorząd Bogatyni – Elektrownia Turów.

Sugerowanie dziś, iż jestem przeciwny Kopalni, czy Elektrowni Turów jest manipulacją ze strony osób wypowiadających te herezje. Nigdy nie zgodzę się na wikłanie mnie w niepowodzenia obecnego kierownictwa tych zakładów, jak też całego Zarządu PGE GiEK S.A.

Zapewniam, iż nie mam sobie nic do zarzucenia w kwestii wsparcia Kopalni Węgla Brunatnego Turów jak i Elektrowni Turów.

Z odpowiedzialnością stwierdzam, iż jako Samorząd Bogatyni robiliśmy i robimy wszystko, ażeby wspierać te dwa największe zakłady w naszej gminie. Jesteśmy świadomi strategiczności tych zakładów. Jeśli ktoś manipulując, kłamiąc i w konsekwencji samemu szkodząc tym zakładom posuwa się do takich praktyk, to oświadczam, iż wspólnie z Radą Miejską nie pozostaniemy obojętni wobec tego faktu.

Pragnę dodać, iż wielokrotnie jako Burmistrz zapraszałem do dialogu, jednak nigdy moje prośby nie zostały spełnione. Ostatnio 15 lutego w sali zbornej Kopalni Węgla Brunatnego Turów podczas Sprawozdawczo-Wyborczego Zakładowego Zebrania Delegatów NSZZ „Solidarność” KWB Turów ponowiłem swoją prośbę skierowaną w stronę Dyrekcji, ażeby właśnie w Kopalni Turów zorganizować spotkanie z Samorządem Bogatyni. Zaproponowałem wyjazdową Sesję Rady Miejskiej, aby rozmawiać o sprawach tak ważnych dla tego regionu.

Apeluję po raz kolejny do Dyrekcji Kopalni Węgla Brunatnego Turów i Dyrekcji Elektrowni Turów o dialog. Pragnę podkreślić, że Bogatynia żyje w symbiozie z Kopalnią i Elektrownią Turów i jestem pewien, że My Mieszkańcy mamy tego świadomość. Mam nadzieję, że rozumieją to również Dyrekcje obu tych zakładów.

Stojąc w obronie Mieszkańców, którzy od wielu lat obdarzają mnie ogromnym zaufaniem, po raz kolejny deklaruję otwartość i chęć rozmów na temat naszej wspólnej przyszłości. Dowodem na to niech będzie zaproszenie moje i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bogatyni na Sesję Rady, którą planujemy zorganizować 22 marca 2018 r. Sesja w całości poświęcona będzie tematyce zdrowia w Gminie Bogatynia. Stosowne zaproszenia skierujemy do Dyrektora Kopalni Węgla Brunatnego Turów pana Leszka Sondaja oraz do Dyrektora Elektrowni Turów pana Piotra Frąszczaka, a także do wszystkich Przewodniczących Związków Zawodowych tych zakładów.

Wierzę, że spotkanie to rozwieje nieporozumienia jakie powstały w wyniku braku dialogu i pozwoli powrócić do wcześniejszych relacji opartych na współpracy i zrozumieniu.

 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

-3 #22 azza 2018-03-12 17:54
Cytuję mieszkaniec:
Na szczęście jest SLD, PSL,Kukiz PO, tam nie ma kłótni

naiwniaku ...szyld to zasłona,ludzie to klucz/a ci mają wszystkie klucze do przekrętów /!KLIKA panie ,klika ....
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #21 mieszkaniec 2018-03-12 15:08
Panowie z PiSu mamy dosyć waszych brudów, podziałów, wojenek, rad nadzorczych, związków, dyrektorów, ekologów i burmistrzów. Nie ma dnia bez jazgotu pisowskiego. Tak jak nie będzie burmistrza z PiSu, bo kto by nie był Wy się nie zmienicie. Dalej będzie wojna między wami. W Zgorzelcu, Bolesławcu czy Lubaniu cisza, a w Bogatyni ciągle zadyma. Na szczęście jest SLD, PSL,Kukiz PO, tam nie ma kłótni
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #20 PiPi 2018-03-09 18:11
Pi - Ciekawe skąd będziesz brał zasilanie do wypisywania swoich bzdur lub do uprania majtek. Jedyna ewentualność to energia atomowa, jednak nie ma 100 procent bezpiecznej energii jądrowej. W razie awarii możesz wysłać do piachu tysiące ludzi za jednym zamachem. Już nie wspominając o niebezpiecznych odpadach które trzeba składować. Chyba że masz zamiar zasilać domy energią z wiatru i słońca i żyć zgodnie z rytmem natury jak w średniowieczu. Dodatkowo kompleks Turów przeszedł gruntowną modernizację i spełnia wszystkie najnowsze normy emisji. O wiele bardziej trują przydomowe kotły opalane w sposób nieprawidłowy lub wręcz śmieciami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 #19 Pi 2018-03-09 09:04
Ad vocem do "głosu sprzeciwu". O mój stan zdrowia to ty się nie martw. Rozejrzyj się ilu byłych pracowników KWB dożywa 70 lat, a ilu nie dożywa emerytury. Życzę ci długich lat życie i proszę nigdy nie wyjeżdżaj z tego grajdołu. to właściwe miejsce dla tak myślących.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #18 głos przeciwny 2018-03-09 07:44
do # 16. "Miejmy nadzieję, że to "wygaszanie" jest realne i nastąpi w miarę szybko. Poziom degradacji środowiska, a tym samym stan zdrowia mieszkańców jest zatrważający. Im to szybciej nastąpi tym więcej ludzi będzie dłużej żyło. A co do zatrudnienia, nie ma ustawowego obowiązku pracy w kopalni". Tobie już to nie pomoże. Twój stan zdrowia jest nieodwracalny tak jak stan umysłu Twojego burmistrza! Ciekawe co na twoje brednie powiedzą związkowcy z rad nadzorczych i spółki solpet. Dziwne, że o kasie płynącej z solpetu do związkowców ani słowa. Ludzie ze związków solpetu nie maja pojęcia jaką kasę pobierają związkowcy za nic nie robienie w radzie i za zarządzanie spółką. Ty "Pi" też siedzisz u burmistrza w kieszeni? Wielu się was tam mieści?
Cytować | Zgłoś administratorowi
-11 #17 Pi 2018-03-08 18:29
do # 16. Miejmy nadzieję, że to "wygaszanie" jest realne i nastąpi w miarę szybko. Poziom degradacji środowiska, a tym samym stan zdrowia mieszkańców jest zatrważający. Im to szybciej nastąpi tym więcej ludzi będzie dłużej żyło. A co do zatrudnienia, nie ma ustawowego obowiązku pracy w kopalni.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #16 Konrad 2018-03-08 16:23
,, Stojąc w obronie Mieszkańców,którzy od wielu lat obdarzają mnie ogromnym zaufaniem,po raz kolejny deklaruję otwartość i chęć" W zasadzie to mieszkańcy sami muszą się bronić przed idiotycznymi decyzjami Grzmielewicza. A odwoływanie się do zaufania mieszkańców w kontekście nie spełnienia obietnic wyborczych wygląda śmiesznie i niepoważnie. Od jedenastu lat wszystko rozpoczyna się i kończy się wyłącznie na obietnicach i chęciach. Tyle że miasto tonie w brudzie i długach. Odezwy, rezolucje i kłamstwa.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #15 A-sztygar 2018-03-08 12:07
Niestety negatywne wypowiedzi burmistrza Grzmielewicza i radnego Wiśniewskiego na temat kopalni i elektrowni Turów zrobiły swoje naszym regionem bardzo mocno zainteresowała się organizacja ECO-UNIA która dąży do likwidacji kopalń węgla brunatnego.Organizacji wspierana mocno finansowo przez GREENPAEACE poszukuje do aspółpracy ludzi,którzy będa monitorować sytuację na naszym terenie i wspierać działania proekologiczne i dążyć do wygaszania wydobycia węgla brunatnego.Sprawa jest o wiele poważniejsza niż się to panom Grzmielewiczowi i Wiśniewskiemu wydaje.Dzisiaj w zakładowej rozgłośni radiowej ET ukazała się audycja na ten temat.Panie Wiśniewski mam nadzieje,że znajdzie pan miejsca pracy dla 3tyś ludzi w MZGK spółka wszak działa dobrze i ma znakomity bilans finansowy 3mln straty na koniec 2017r.Mam nadzieję,że będzie pan konsekwentny i 13.03. na sesji powoła pan zespół do likwidacji KWB Turów ponoć 5-ciu radnych już wyznaczono za niechęć do powołania zespołu odwołał pan Bojakowsą.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 #14 Zbigniew 2018-03-08 09:50
Aktualna sytuacja pokazuje, że ,, król" jest nie tylko nagi, ale także i niebezpieczny. Potrzebne są pilne badania lekarskie co do poczytalności tego człowieka.Apeluję do radnych nie głosujcie i nie podpisujcie się pod oświadczeniami,rezolucjami, oraz dokumentami, które szkodzą gminie i jej mieszkańcom. Jeśli czujesz się narzędziem w rękach nieodpowiedzialnego dyktatora, to powiedz dość!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 #13 Mieszkańcy 2018-03-08 09:17
Proponuję MIESZKAŃCOM powołanie komisji społecznej, która zbada pod kątem wpływu Wysypisk Śmieci: "Gminnego" oraz "Revity" na życie i zdrowie mieszkańców Bogatyni. I rozliczmy tych którzy za to odpowiadają
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Sołtys policzył dz…

25-03-2019 Wyświetleń:1571 9 Komentarzy

Tir zaklinował się…

25-03-2019 Wyświetleń:1086 1 Komentarz

Radni składają int…

25-03-2019 Wyświetleń:2175 23 Komentarzy

"Przykładem je…

25-03-2019 Wyświetleń:1170 Brak komentarzy

Co będzie kontrolow…

25-03-2019 Wyświetleń:893 Brak komentarzy

Skontrolowano 58 kie…

25-03-2019 Wyświetleń:307 Brak komentarzy

Prowadził pojazd po…

25-03-2019 Wyświetleń:459 Brak komentarzy

Znowu pojawiły się…

24-03-2019 Wyświetleń:806 3 Komentarze

Spalone auto na ści…

24-03-2019 Wyświetleń:1459 14 Komentarzy

Też pijesz dwa, trz…

24-03-2019 Wyświetleń:1503 1 Komentarz

We Frydlancie wyremo…

24-03-2019 Wyświetleń:452 2 Komentarze

Kto ukradł traktor …

24-03-2019 Wyświetleń:1318 6 Komentarzy

wtorek, marzec 26, 2019

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies