Budynek parterowy, niepodpiwniczony, użytkowany jako garaż i magazyn ma około 100 lat. Należy do kompleksu Urzędu Miasta i Gminy. Od kilku lat służy m.in. do przechowania masztów. 

 

Zdjęcie archiwalne fot. www.instagram.com/bogatynia_info 

To już drugi przetarg, póki co chętnych nie ma. Gmina Bogatynia sprzedaje jeden z urzędowych budynków (wraz z działką) położony w centrum miasta, tuż przy głównej siedzibie magistratu. "Działka zabudowana budynkiem niemieszkalnym, wzniesionym w technologii tradycyjnej na początku XX w. Wiek ok.100 lat. Budynek parterowy, niepodpiwniczony, użytkowany jako garaż i magazyn. Powierzchnia użytkowa budynku – 65,65 m kw. kubatura netto budynku – 195 m sześc.

"Budynek w przeciętnym stanie technicznym o trwałych elementach konstrukcyjnych, wymagający remontu kapitalnego w zakresie stolarki okiennej i drzwiowej, wykończenia zewnętrznego i wewnętrznego" - możemy przeczytać w ogłoszeniu. Cena wywoławcza w licytacji to 150 tys. zł. Przetarg odbędzie się w dniu 26.04.2018 r. o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy. Działka zlokalizowana w granicach strefy ochrony archeologicznej. 

Na sprzedaż, fot. bogatynia.info.pl

Na sprzedaż, fot. bogatynia.info.pl

Budynek został wybudowany w tym samym czasie co główna siedziba magistratu, czyli w lipcu 1914 roku (dokładnie 30 lipca 1914 budowla główna została oddana do użytku z przeznaczeniem jako siedziba władz gminy). Jak informowaliśmy w artykule 100 lat budynku urzędu ówczesny "Gemeindeamt" (niem. Urząd Gminy) budowano dwa lata.  Jak podają źródła przekazanie budynku miało charakter uroczysty. Wcześniej przez 10 lat władze gminne spotykały się w karczmie, a jeszcze wcześniej w prywatnym domu przewodniczącego rady Alexandra Bischoffa (1854 - 1932). Projekt architektoniczny urzędu wykonał architekt z Żytawy Karl Gerlach. Budynki jego autorstwa możemy do dziś podziwiać w naszym partnerskim mieście. Projekt został wybrany w konkursie, do którego zgłoszono jeszcze 5 innych prac. Urząd zbudowano na gruntach podarowanych gminie przez rodzinę Preibischów.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.