W bogatyńskim "Górniku" rusza część projektu "Trails", który współrealizuje Technische Universität Dresden, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Wydział Gospodarki i Politechnika Wrocławska.

Ruszamy z kolejnym projektem. Trails - czas na innowacje w Górniku, fot. ZSZ w Bogatyni/facebook.com/zszbogatynia

Projekt TRAILS (pol. szlaki) współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014 – 2020. Partnerzy projektu to Technische Universität Dresden, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Wydział Gospodarki i Politechnika Wrocławska. Wartość projektu to około 5,5 mln zł.

"Celem projektu TRAILS jest pokonywanie barier rozwojowych  i pogłębianie współpracy w strefie przygranicznej w obszarze budowania proinnowacyjnych programów kształcenia i doskonalenia zawodowego. Obszar objęty wsparciem to powiaty: jeleniogórski, bolesławiecki, jaworski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski, żarski oraz  Miasto Jelenia Góra" - możemy przeczytać w komunikacie projektowym.

TRAILS jest całkowicie nowatorską formą projektu, która oferuje szkolenia w zakresie innowacyjnego myślenia i  kreatywności.  Działania mają charakter pilotażowy: poprzez wykorzystanie formy mobilnych laboratoriów innowacyjności połączone zostaną placówki edukacyjne i lokalni przedsiębiorcy. W ramach projektu w każdej z wymienionych lokalizacji powstanie „mobilne laboratorium” nowego typu, dysponujące w kontenerowych modułach niezbędnymi funkcjami, pomieszczeniami i sprzętem. 

Jednym z działań projektu są warsztaty dla uczniów szkół zawodowych, przedsiębiorców oraz warsztaty sieciujące prowadzone w tzw. mobilnych laboratoriach, czyli trzech kontenerach wyposażonych w niezbędny  sprzęt np. drukarki 3D, flipcharty itp.; kontenery będą dowożone do szkół zawodowych i na miejscu odbędzie się cykl treningów z zakresu umiejętności innowacyjnych i postaw przedsiębiorczych. Jednocześnie prowadzony będzie  cykl ukierunkowanych treningów i doradztwa innowacyjnego dla MŚP - twórców innowacyjnych produktów, procesów i usług. Wynikiem końcowym projektu będzie 96 zajęć na temat innowacji, zorganizowanych w ciągu 9 miesięcy w 32 miastach i gminach na obszarze objętym programem. W zajęciach weźmie udział 800 uczestników, którzy wezmą udział warsztatach, szkoleniach  i konsultacjach w mobilnych laboratoriach innowacji. 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.