"Wyspa zmysłów" to nazwa pierwszego hotelu budowanego nad jeziorem Berzdorfer See. W miniony weekend można było zapoznać się z projektem.

Hotel w budowie, fot. bogatynia.info.pl

Panoramiczne widoki, taras nad taflą wody, SPA i restauracja - to tylko niektóre z zapowiadanych atrakcji. Hotel już budowany jest, a otwarcie ma nastąpić tego lata. Cena za pokój waha się od 90 do nawet ponad 200 euro za noc.

"Nasz taras nad jeziorem jest gotowy! Czterech mężczyzn przez dwa tygodnie pracowało w pocie czoła przy budowie tarasu z pięknego drewna bangkirai. Wkrótce zamontujemy balustrady. Wszyscy ciekawi mogą przyjść już wkrótce do naszej restauracji, która jeszcze wiosną  zacznie działać w trybie próbnym. Hotel zostanie otwarty latem, a już teraz można zarezerwować nocleg od 13 lipca. Słoneczne pozdrowienia z Wyspy Zmysłów!" - informowali na portalu społecznościowym właściciele hotelu "Wyspa zmysłów" (niem. Insel der Sinne). 

Ina Lachmann i Henry Hedrich, to para inwestorów, którzy - jak sami opisują na hotelowej stronie internetowej - przez wiele lat z pasją i oddaniem pracowała wspólnie z Biurem Architektonicznym Kück nad rozwiązaniami dla tego hotelu dla indywidualistów. Wyspa leży bezpośrednio nad brzegiem jeziora. To nie jedyna inwestycja turystyczna przygotowywana dla odwiedzających. Jak pisaliśmy 4 lata temu (vide 3 tys. miejsc pracy w niemieckim Saint-Tropez) plan jest przemyślany. Port jachtowy na ok. 100 łodzi jest już prawie ukończony, w trakcie jest tworzenie kempingu. Do tego drobna gastronomia, wypożyczalnie, plaże i parkingi. Teren wokół jeziora jest w ciągłym rozwoju. 

Berzdorfer See to sztuczne jezioro, blisko granicy z Polską. Zbiornik powstał w wyniku zalania kopalni węgla brunatnego Berzdorf, nieczynnej od 1997 roku. Docelowo jezioro ma stanowić zaplecze rekracyjno-sportowe powstającej w okolicy bazy turystycznej. W pobliżu akwenu może powstać zaplecze noclegowe z 3600 łóżkami dla turystów (w tym 3 hotele 4-gwiazdkowe). 

Koncepcja powstaje od dłuższego czasu. Jej autorem jest niemiecki ekspert w dziedzinie rozwoju turystyki Johann Friedrich Engel. Na podstawie stworzonych planów powstały również badania, które potwierdzają szanse powodzenia. W założeniach koncepcyjnych uwzględniana jest również Polska i sąsiednie Czechy. To właśnie czeska prasa nazywa okolice sztucznego jeziora saksońskim Saint-Tropez. Plany mają duży rozmach. Ma być kilka hoteli (z dostępem do kultury, spa, fitness, wellness), domki kempingowe, pola namiotowe, sale konferencyjne, ośrodki sportów, etc. Planowane 18-dołkowe pole golfowe, które we współpracy z Polską i Czechami ma być zalążkiem transgranicznego ośrodka golfowego.

Już dzisiaj jezior cieszy się popularnością, również wśród bogatynian, którzy rozwijają tam swoje sportowe pasje.

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.