Bogatynianie biorą udział w projekcie, który może podbić Marsa. Studenci od 6 lat zajmuj się projektowaniem i konstrukcją pojazdów badawczych Scorpio, biorących udział w międzynarodowych konkursach analogów łazików marsjańskich. Teraz mają szansę zaistnieć w konkursie NASA.

Zdjęcie przykładowe, fot. org. 

- Jako mieszkanka Bogatyni zwracam się z uprzejma prośbą o udostępnienie na stronie linka z głosowaniem na najlepszy projekt studencki organizowany przez firmę 3M. Jestem członkiem zarządu koła naukowego OFF-ROAD, projekt Scorpio oraz liderem sekcji naukowej. Nasze koło od 2009 konstruuje łaziki marsjańskie, który wygrywały już wiele międzynarodowych zawodów. W tym roku oprócz zawodów w Kanadzie, otrzymaliśmy niepowtarzalną szansę na nawiązanie współpracy z NASA i pracę w tamtejszych laboratoriach. Do tego potrzebne są niestety duże środki pieniężne i wygrana w konkursie 3M bardzo by nam pomogła - zwróciła się do naszej redakcji bogatynianka Natalia Ćwilichowska, członek zarządu KN OFF-ROAD.

Głosowanie dostępne jest pod linkiem internetowym: konkurs3mind.frpwr.org/glosowanie.

- Mamy niepowtarzalną szansę, aby pojechać z naszym łazikiem do NASA! Brakuje nam funduszy na lot do USA. Możemy wygrać 10 000 zł w konkursie 3Mind, ale potrzebujemy Waszych głosów - informują młodzi naukowcy. - Głosowanie nie jest najprostsze, ale Wasz głos pomoże nam udowodnić, że "Poland can into space"!

Wystarczy wejść w link: http://bit.ly/glosowanie3M, założyć konto (podaj mail i wymyśl hasło), potwierdzić otrzymany na skrzynkę mail i oddać głos na "Projekt Scorpio". - Zajmie to tylko 2 minuty, a dla nas niepowtarzalna szansa. Pomóż nam spełniać kosmiczne marzenia! Dziękuje serdecznie za pomoc - dodają. 

Każdy, kto chciałby zapoznać się z działalnością klubu naukowego może zajrzeć na kanały i strony internetowe, gdzie prezentowane są projekty, załączamy więcej informacji o naszych projektach (www.scorpio.pwr.edu.pl, facebook.com/ProjektScorpiowww.instagram.com/ProjektScorpio.

Koło Naukowe Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD działa od 2009 r. przy Katedrze Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Łaziki marsjańskie tworzone przez członków Projektu Scorpio od 2013 roku biorą czynny udział w międzynarodowych konkursach European Rover Challenge oraz University Rover Challenge, odbywających się w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Od lat zajmujemy czołowe miejsca na prestiżowych zawodach, promując dobre imię uczelni oraz polską myśl technologiczną. Aktualnie modernizujemy najnowszą konstrukcję, Scorpio X, która jest naszym szóstym łazikiem.

Film o ScorpioX:
Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.