b_699_699_16777215_00_images_stories_budynki_basen_wieza.JPG

Radna Dorota Bojakowska wydała oświadczenie prasowe w sprawie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez burmistrza. Prawa dotyczy basenu w Bogatyni. 

 

Zdjęcie z początku budowy, fot. archiwum bogatynia.info.pl 

Oświadczenie radnej publikujemy poniżej w całości. 

OŚWIADCZENIE 

w dniu wczorajszym złożyłam zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia polegającego na niegospodarności, jak również niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu swoich uprawnień w związku z budową otwartego basenu w Bogatyni. Zdecydowałam się na ten krok, ponieważ los Bogatyni nie jest mi obojętny i bardzo leży mi na sercu. Od długiego czasu próbuję się dowiedzieć jakie rzeczywiście koszty poniesie nasza Gmina w związku z tą budową. Dotychczas nie otrzymałam konkretnych odpowiedzi. Dopiero z lokalnej telewizji dowiedziałam się, że będzie to około 14 milionów złotych. W mojej ocenie jest to kwota niedoszacowana i nieprawdziwa bo nie uwzględnia między innymi wartości podatku. Rzeczywisty koszt budowy basenu będzie znacznie wyższy. W tym momencie chcę stanowczo powiedzieć, że realizacja tego przedsięwzięcia została zlecona w drodze przetargu w systemie „ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ". Najprościej rzecz ujmując, zgodnie z umową wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z zaprojektowaniem, uzyskaniem pozwoleń i wybudowaniem obiektu. Umowa nie przewidywała żadnych dodatkowych kosztów w przypadku zdarzeń nieprzewidzianych czy wynikających ze specyfiki geologicznej terenu, na którym basen miał powstać. Z tak zawartej umowy wynikało, że całkowity koszt budowy basenu zamknie się w kwocie poniżej 10 mln złotych, a sama inwestycja zakończy się w maju tego roku. Tymczasem budowa basenu jest w różny sposób wspierana przez nasz Urząd, co oczywiście pociąga za sobą dodatkowe niczym nieuzasadnione koszty. A sama budowa przekroczy o około 50% wartość początkową. Zastanawiając się nad samym wydatkowaniem pieniędzy, stwierdzam, że przy tej umowie zawartej z wykonawcą Burmistrz nie mógł i nie miał prawa podwyższać kosztów tej inwestycji i jest to podstawowa sprawa, którą powinny wyjaśnić organa ścigania. W mojej ocenie Pan Burmistrz bezprawnie i w zupełnie nieuzasadniony sposób wydaje publiczne pieniądze. Chcę również podkreślić, że zgodnie z obowiązującą umową za każdy dzień zwłoki w oddaniu obiektu, powinny być naliczane odsetki karne firmie realizującej inwestycje. O ile dobrze liczę, wartość odsetek na dzień dzisiejszy może przekraczać wartość całej inwestycji. Mogę tylko się zastanawiać dlaczego odsetki nie są na dzień dzisiejszy naliczane wykonawcy? 

Szanowni Państwo, jako radna i mieszkaniec Gminy Bogatynia, jestem głęboko zaniepokojona sytuacją finansową naszej Gminy. Od wielu lat jesteśmy jedną z najbogatszych gmin w Polsce. Niestety, środki finansowe w naszej Gminie w dziwny sposób przelewają się przez ręce naszego włodarza, bez konkretnych korzyści dla nas, mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia. Dzieje się tak głównie z powodu nieprzewidzianych decyzji naszego Burmistrza. Jednym z jego ostatnich sztandarowych konceptów jest budowa basenu miejskiego. W tym miejscu chcę stanowczo podkreślić, że basen w Bogatyni jest potrzebny i sama byłam długoletnią orędowniczką pomysłu jego budowy. Ale sposób jego wykonania przez obecną władzę budzi nie tylko mój niepokój, ale i sprzeciw. Uważam, że cała ta inwestycja jest obarczona poważnymi zastrzeżeniami natury prawnej. Szanowni Państwo, basen, który będzie działał przez dwa miesiące w roku, nie spełnia oczekiwań naszych mieszkańców. Jako Gmina mamy ogromne zasoby ciepła z elektrowni, jako współwłaściciel Przedsiębiorstwa Energetyki Ciepinej jesteśmy w stanie zapewnić przez cały rok ogrzewanie krytego dużo większego basenu niż obecnie budowany. To personalne uprzedzenia Pana Burmistrza do kierownictwa największych zakładów pracy działających na terenie Bogatyni doprowadziły do zupełnej izolacji magistratu w realizacji tego przedsięwzięcia. Jednak skutki jego działania będziemy ponosić my, mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia. A skutki będą takie, że zamiast korzystać z basenu przez cały rok, będziemy to robić przez dwa, góra trzy miesiące w sezonie letnim. Kolejną sprawą jest utrzymanie takiego obiektu, a utrzymywać go będziemy musieli przez cały rok. Dotyczy to obsługi, utrzymania zieleni, konserwacji i zabezpieczenia budynków. Jest to niezgodne z zasadą racjonalności, gospodarności, a przede wszystkim logiki. Rozumiem, że mogę być odosobniona w swojej ocenie. Jednak tak znaczące przekroczenie kosztów budowy, ukrywanie rzeczywistych i ostatecznych jej kosztów oraz liczne wątpliwości co do sposobu wyłonienia firmy realizującej budowę i kontrowersje związane z samą jej realizacją skłoniły mnie do złożenia zawiadomienia organom ścigania. 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

-8 #55 urezędniczka 2018-08-27 13:49
Jestem młoda,bardzo atrakcyjna i reprezentacyjna.Tylko to dziś się liczy.Bez tego żadna nie zajdzie wysoko.Każdą kasę zbieram na zabieg bo każda babka szanująca się wie,że to inwestycja w siebie i dobrą przyszłość.Panowie szefowie nie lubią brzydkich myszek.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #54 dużemelony 2018-08-27 13:30
Glonojady,czyli sztuczne babki,mające wiele kompleksów,często niedowartościowane z problemami osobowości.Pamiętajcie-botoks i silikon to gwarancja sukcesu i awansu! A to jest wasz wzór do naśladowania: https://www.youtube.com/watch?v=2sQ4fEJrRoU
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #53 realna 2018-08-27 13:23
Kobiety-glonojady są na topie w UMiG.Od ich sprawnych,dużych ust będzie zależeć ich kariera zawodowa,która może potoczyć się błyskawicznie.A swoją drogą.....jedna pani miała już awarię silikonu(nie w ustach).I potrzebny natychmiastowy kolejny zabieg.Pozdro glonojady!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #52 kostek 2018-08-27 08:53
Andrzeju nie denerwuj się....
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #51 zuzka 2018-08-27 08:51
Dorotka fajna babka pozno co pozno, ale się postawiła. A reszta szczeka zgodnie z komendą Jednrusia.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #50 ziomek 2018-08-27 08:50
Ogłaszam konkurs dla ludzi wodza. Kto głębiej wejdzie w ....
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #49 jagiello 2018-08-27 08:48
Atak na p. Dorotę to ewidentnie zadanie żołnierzy dziada. Jak już musicie atakować to przynajmniej podawajcie argumenty.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #48 Anita 2018-08-27 06:01
Pani Doroto pamiętam panią z dawnych lat,milutka super babka,a teraz hiena pasożyt, socjopatka, żmija!WSTYD,WON Z BOGATYNI!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 #47 bubcia 2018-08-26 18:55
Cytuję DOROTA BOJAKOWSKA:
W związku z oświadczeniem jakie wydałam w sprawie budowy basenu, chciałam podziękować wszystkim osobom, które odniosły się do tej sprawy, zarówno na stronach internetowych jak i w moich bezpośrednich kontaktach oraz wspierają mnie w tych trudnych chwilach.
Dziękuję zarówno za wpisy pozytywne jak i te negatywne, do których jednak nie będę się odnosić. Jestem przekonana, że sprawa zostanie ostatecznie wyjaśniona przez instytucje niezależne, bez względu na narcystyczną retorykę jaką uprawia Pan Burmistrz.

A czy Szanowna Pani jako Przewodnicząca Rady zapytała kiedyś tzw.,,starych,, pracowników urzędu jak się im pracuje i jak są traktowani? Kobiety ok. 50 bez znajomości są traktowane jak śmieci. zarabiają mniej niż w marketach a robią robotę za te nabotoksowane i nadęte glonojady urzędowe. Ludzie, nie kazdy kto pracuje w urzędzie jest pociotkiem, kochanką , żonką i inna artystką!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #46 Janek 2018-08-24 23:22
Dlaczego tak jest? Co inwestycja to coraz większe kontrowersje. Nic już normalne się nieda w naszej Bogatyni? Nie ma co dalej tkwić w tym samym bagnie. Jestem zawiedziony postawą burmistrza. Zatem będę tym razem głosował na Panią Dorotę. Liczę, że zrobi porządek!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Płonie łąka na tr…

20-04-2019 Wyświetleń:837 7 Komentarzy

Zobacz kto ile dosta…

20-04-2019 Wyświetleń:1948 7 Komentarzy

Świąteczna tradycj…

19-04-2019 Wyświetleń:388 1 Komentarz

Schować się przed …

19-04-2019 Wyświetleń:1001 1 Komentarz

Szachiści z Bogatyn…

19-04-2019 Wyświetleń:307 Brak komentarzy

Nożownikowi z Bogat…

19-04-2019 Wyświetleń:4291 25 Komentarzy

Ukradł perfumy o wa…

19-04-2019 Wyświetleń:883 Brak komentarzy

Kradł paliwo skradz…

19-04-2019 Wyświetleń:554 Brak komentarzy

Odurzonego złodziej…

17-04-2019 Wyświetleń:2628 6 Komentarzy

Propaganda sukcesu i…

17-04-2019 Wyświetleń:4347 62 Komentarzy

Strajk trwa, egzamin…

17-04-2019 Wyświetleń:1068 21 Komentarzy

Relacja z wycieczki …

17-04-2019 Wyświetleń:566 Brak komentarzy

wtorek, kwiecień 23, 2019

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies