Można powiedzieć, że bogatyńska kampania wyborcza toczy się w internecie na portalach społecznościowych. Pełna jest wzajemnych oskarżeń, "hejtu" i próby zakrzywiania rzeczywistości. Pojawiają się również propozycje merytoryczne i rekrutacje.

W dniu 7 września 2018 r. Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych przeprowadziło anonimową ankietę dotyczącą preferencji wyborczych mieszkańców miasta i gminy Bogatynia, odnośnie wyboru burmistrza. Stowarzyszenie, którego przewodniczącym jest Jerzy Wiśniewski (wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bogatyni) wytypowało 7 potencjalnych kandydatów: Piotra Adaszewskiego (KWW WOLNE WYBORY), Wojciecha Błasiaka (KWW WOJCIECHA BŁASIAKA), Dorotę Bojakowską (PiS), Wojciecha Dobrychłop (KWW UCZCIWA - LEPSZA BOGATYNIA), Andrzeja Grzmielewicza (KWW ANDRZEJA GRZMIELEWICZA), Barbarę Otrociuk (PSL) i Jerzego Stachyrę (KWW BOGATYNIA ODNOWA). Według komunikatu SWIL łącznie swój anonimowy głos oddały 704 osoby, a po podliczeniu okazało się, że w pierwszej turze burmistrzem zostanie na czwartą kadencję Andrzej Grzmielewicz. 

Profil internetowy "Bogatynia jakiej nie znacie 2", którego członkowie są związani z opozycyjnym wobec obecnego burmistrza komitetem "Bogatynia odNowa" jeszcze przed publikacją analizy SWIL podał, że według "przecieków" prawdziwy wynik ankiety to brak Andrzeja Grzmielewicza w II turze wybór, a o fotel burmistrza powalczy Dorota Bojakowska i Jerzy Stachyra. Dowodzić ma tego m.in. brak wyników głosowania w ankiecie na poszczególnych kandydatów. 4 lata temu według podobnej ankiety SWIL również wygrał Andrzej Grzmielewicz, ale były podane również wyniki innych kandydatów (vide Burmistrz pierwszy według ankiety SWIL).

Oprócz ankiety to basen jest numerem jeden internetowej kampanii oraz bieżące wydarzenia i uroczystości. Pojawia się również temat ogólniaka przejętego przez gminę (vide Nowa dyrektor gminnego liceum, powstała jedna klasa). Pojawia się dużo osobistych wycieczek i "hejtu". Wyciągane są kandydatom wydarzenia z przeszłości, w tym również wieloletnia wzajemna współpraca. 

Nowością jest wideoblog Piotra Adaszewskiego (KWW WOLNE WYBORY), który skupia się na tzw. kampanii pozytywnej, ale nie tylko. Opowiada np. o niepowstałej farmie alpak w Bogatyni, czy nowym parku miejskim. 

Dorota Bojkowska zamieszcza materiały z oficjalnych konwencji Prawa i Sprawiedliwości, w których uczestniczyła (wczorajsza Konwencja Wyborcza PiS we Wrocławiu) i oficjalnych spotkań - jak choćby zgorzeleckie spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, który - jak napisała radna - zaskoczył ją swoją wiedzą na temat Bogatyni. Radna "punktuje" również burmistrza sprawą choćby budowy komisariatu czy przejęcia LO. 

Były wiceburmistrz Jerzy Stachyra opisuje na swoim koncie w portalu społecznościowych choćby sprawę gigantycznego odszkodowania, o które ubiega się od gminy firma mająca stawiać na naszym terenie wiatraki. Tłumaczy również sprawy koszykarskiego Turowa, którego był również prezesem. 

 

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.