b_699_699_16777215_00_images_stories_budynki_umig_11_11.JPG

Wczorajsze głosowanie w zgorzeleckim starostwie pokazało, że żołnierze dalej trzymali się strategicznego planu politycznego, ale już bez generała.

Bogatyńscy radni powiatowi byli języczkiem u wagi wczorajszego głosowania w sprawie starosty. Wykonywali plan, który powstał w Bogatyni. Przypomnijmy, że burmistrz Andrzej Grzmielewicz startował z własnego komitetu jako kandydat na burmistrza i jednocześnie na radnego. Komitet Wyborczy Wyborców Andrzeja Grzmielewicza w sumie zarejestrował 27 kandydatów w 3 okręgach do bogatyńskiej Rady Miejskiej. Według oponentów politycznych, był to nie jedyny komitet "burmistrzowski". Dwie inne listy zostały zapełnione "kandydatami burmistrza" do Rady Powiatu Zgorzeleckiego. Na listach "Bezpartyjnych Samorządowców" mogliśmy znaleźć nazwiska kandydatów pełniących obecnie różne eksponowane funkcje w bogatyńskim samorządzie: prezesów, komendantów, dyrektorów. Podobnie na listach "Porozumienia Prawicy dla Powiatu" (pisaliśmy o tym w artykule Kandydaci partyjni czy bezpartyjni?)

Ostatecznie do Rady Powiatu Zgorzeleckiego z bogatyńskich list dostało się 5 kandydatów: Adam Balcer (KWW Bezpartyjni Samorządowcy), Natasza Hładuń (KKW Platforma.Nowoczesna), Wiktoria Rataj (KW Prawo i Sprawiedliwość) oraz Artur Sienkiewicz i Artur Bohdanowicz (obaj z KWW Porozumienie Prawicy dla Powiatu). Według doniesień zgorzeleckich mediów internetowych do końca nie wiadomo było jak ułożą się siły. My informowaliśmy na początku listopada, że w obecnym układzie sił powiatowych prawdopodobnie powiatem będzie dowodził był starosta poprzedniej kadencji (vide Komisarz obwieszcza, burmistrz organizuje). Tuż przed głosowaniem pojawiła się informacja, że wicestarostą miałby być Artur Sienkiewicz, niegdyś radny z Prawa i Sprawiedliwości, który tym razem "nie postawił na partię". To on wyłonił kandydaturę Urszuli Ciupak, byłej starościny, która w tych wyborach nie kandydowała do Rady Powiatu, a na wójta Gminy Sulików (bez sukcesu). Siły podzieliły się 12 - 9 między zwolenników Koalicji Obywatelskiej, a Prawo i Sprawiedliwość. Według informacji Telewizji Bogatynia bogatyńscy radni (oprócz Nataszy Hładuń) stanęli po stronie PiS. Była to prawdopodobnie realizacje planu "przejęcia powiatu", który został ustalony przed wyborami, jeszcze w otoczeniu Andrzeja Grzmielewicza. Po przegranych wyborach również były informacje o wcieleniu w życie drugiej wersji - ze starostą Grzmielewiczem na czele (opisywaliśmy to w artykule Co będzie teraz robił były burmistrz Grzmielewicz?).

Tworząc różne powiatowe komitety środowisko byłego burmistrza chciało "zdobyć" powiat i w rożnych konfiguracjach powyborczych ostatecznie mieć większy wpływ na decyzje, które tam zapadają. Tak, aby można było "obejść" głośne konflikty, jak te z pozwoleniem na budowę basenu, porozumiem w sprawie drogi do Opolna-Zdroju czy w sprawie liceum. Porażka Grzmielewicza zmodyfikowała ten plan do próby postawienia byłego burmistrza na czele starostwa. Ostatecznie żaden z planów się nie udał, a radni pozostawieni bez generała próbowali sami się "ratować". Starostą został Artur Bieliński (vide Artur Bieliński nowym starostą zgorzeleckim), a bogatyńscy radni pozostaną w opozycji. Czy taka koalicja długo się utrzyma? Przypomnijmy, że w zeszłej kadencji dokonano przewrotu w trakcie jej trwania. Drugim pytaniem jest czy nie lepiej byłoby dla Bogatyni gdyby radni z naszego regionu przyłączyli się do zwycięskiej koalicji.

W Radzie Miejskiej "osieroceni" radni nawet nie powalczyli o przewagę, a ich stan liczebny przed głosowaniem stopniał. 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+2 #39 drago 2018-11-27 11:03
andrzej weż taczke i zacznij Revite sprzątać
Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 #38 bubuhahahah 2018-11-25 21:02
adaś do niedawna deklarował lojalność dla AG. hahahah.....jak to sie zmienia wszystko. aby tylko do koryta ....a bibliotece syf jak był tak jest
Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 #37 Echo 2018-11-25 17:37
Cytuję Leon:
Przed "decyzjami" w powiecie widywałem często Bielińskiego na skrytych pogaduchach z niejakim Pierzchalskim (układowy betonik sld z darusiem razem), może ma to coś wspólnego z sytuacją.

Leoś jakie te rozmowy skryte skoro ich często widywałeś? Oni karty teraz rozdają w powiecie a wam nie pykło.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-21 #36 Leon 2018-11-25 16:19
Przed "decyzjami" w powiecie widywałem często Bielińskiego na skrytych pogaduchach z niejakim Pierzchalskim (układowy betonik sld z darusiem razem), może ma to coś wspólnego z sytuacją.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #35 Janek23 2018-11-25 12:17
Ja to pisałem że jeżeli A.G.nie wygra w I turze (był na 200%)przekonany to w II turze choć miał ogromną przewagę będzie miał bardzo ciężko wygrać to efekt negatywnego "całokształtu"i pospolitego ruszenia bogatynian wystarczyło posłuchać co ludzie w większości mówili pod lokalami wyborczymi no i efekt tego znamy i mamy ??? a co dalej zobaczymy ???.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #34 Odbicie 2018-11-25 11:02
Panie Adamie spójrz pan w lustro, prosto w oczy sobie...
I co? Nie da się???
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #33 Red. 2018-11-25 10:38
Cytuję Q78wufał7:
Kłania się autorowi komentarz znajomość języka polskiego, a wystarczyło uważać w szkole. To nie jest języczek uwagi, niedouczony komentatorze. To jest języczek u wagi. Waga to takie urządzenie na którym się coś waży. A w tym konkretnym przypadku tym języczkiem mieli być samorządowcy bogatyńscy. Smutne jest również to, że tajemniczy komentator raczej się cieszy, że coś się nie udało, niż współczuć, że nasza gmina znów nie będzie nic znaczyć w polityce zgorzeleckiej.

Dziękujemy za zwrócenie (u)wagi, błąd został naprawiony, niestety zaniedbań szkolnych nie da się tak łatwo "edytować" jak tekstu ;)
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #32 Q78wufał7 2018-11-25 10:26
Kłania się autorowi komentarz znajomość języka polskiego, a wystarczyło uważać w szkole. To nie jest języczek uwagi, niedouczony komentatorze. To jest języczek u wagi. Waga to takie urządzenie na którym się coś waży. A w tym konkretnym przypadku tym języczkiem mieli być samorządowcy bogatyńscy. Smutne jest również to, że tajemniczy komentator raczej się cieszy, że coś się nie udało, niż współczuć, że nasza gmina znów nie będzie nic znaczyć w polityce zgorzeleckiej.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #31 Papa 2018-11-25 09:17
Cytuję Helenka:
Pis nas wyprowadzi na manowce , tak kombinowali , że człowiek nie wiedział kto na listach należał do Pisu , no i fajnie Bojakowska, znowu rządzi , a nic nie zrobiła , tylko dla Amazonek starała się o wyjazdy i imprezy.Zmieńcie innego Radnego na stanowisko Przewodniczącego.Przydał by się facet z j...i (...) Wilbordy z Bojakowską nie zniknęły .Nowy Burmistrz niech zmieni nowego Przewodniczącego , bo będzie katastrofa w Bogatyni.Ta Pani niech się zajmie kosmetykami i biustonoszami.

billboardy są konstrukcjami prywatnymi, Bojakowska wynajęła miejsce na wklejkę na nich, to zarządca konstrukcji decyduje kiedy twarz Bojakowskiej zniknie z jego konstrukcji!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #30 Papa 2018-11-25 09:14
Cytuję olo:
Głosując Pana S. czuję się oszukany. Może by tak :

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24206353,kaluza-oddaj-mandat-w-sobote-pikieta-na-rynku-w-zorach.html?disableRedirects=true

dobry pomysł, sam mogę przewodniczyć takiej pikiecie!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Granica przegrywa z …

26-05-2019 Wyświetleń:158 1 Komentarz

Radny nie wytrzymał…

25-05-2019 Wyświetleń:2691 11 Komentarzy

Alchemiczna Żytawa

25-05-2019 Wyświetleń:123 Brak komentarzy

Mniej dla kierownik…

24-05-2019 Wyświetleń:1563 21 Komentarzy

Bilbordy "zadł…

24-05-2019 Wyświetleń:1196 19 Komentarzy

Łatanie nawierzchni…

24-05-2019 Wyświetleń:734 3 Komentarze

Będzie sesja odkryw…

24-05-2019 Wyświetleń:1120 8 Komentarzy

Święto szkoły na …

24-05-2019 Wyświetleń:224 Brak komentarzy

W sobotę Granica po…

24-05-2019 Wyświetleń:230 Brak komentarzy

Wiózł narkotyki z …

24-05-2019 Wyświetleń:605 Brak komentarzy

Rzeźbili w Działos…

24-05-2019 Wyświetleń:158 3 Komentarze

Zrzutka na drogę. …

23-05-2019 Wyświetleń:2085 26 Komentarzy

niedziela, maj 26, 2019

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies