b_699_699_16777215_00_images_stories_budynki_bwio_15.jpg

Nowy prezes Bogatyńskich Wodociągów i Oczyszczalni zaczyna od sprzedaży terenowego auta. Samochód może "podreperować" budżet spółki o ok. 50 tys. zł.

 

Terenowy Nissan Pathfinder został wystawiony przez "'wodociągi" na sprzedaż. Auto z 2011 roku wyceniono na około 50 tys zł. To jedna z pierwszych decyzji nowego prezesa. Niedawno zmienił się zarząd, po rezygnacji Dariusza Daraża (vide Prezes BWiO złożył rezygnację).

Roman Konopski został Prezesem Zarządu - Dyrektorem Naczelnym - poinformowała dzisiaj spółka. Zarząd pozostał jednoosobowy. Nie zmieniła się również Rada Nadzorcza (Wiesław Kwaśniewski - Przewodniczący Rady Nadzorczej, Wojciech Ilnicki - Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej, Zbigniew Cuber - Sekretarz Rady Nadzorczej). Podczas ostatnich wyborów samorządowych Roman Konopski był pełnomocnikiem wyborczym Komitetu Wyborczego Wyborców Wojciecha Błasiaka. Nowy prezes ma 62 lata. W przeszłości zasiadał m.in. w Radzie Nadzorczej Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Bogatyni (ok. 2005 roku), był dyrektorem w zgorzeleckiej spółce Hale i Place Targowe (ok. 2003 roku) oraz prezesem Spółdzielni Inwalidów "LUBAMET" w Lubaniu. Prywatnie jest wiceprezesem stowarzyszenia "Na koń" w Łagowie.

Dariusz Daraż funkcję prezesa pełnił od 2015 roku (vide Nowy prezes bogatyńskich wodociągów). Stanowisko zajął po odwołaniu Jerzego Górskiego, a wcześniej pracował w BWiO m.in. jako kierownik działu produkcji wody i oczyszczania ścieków.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+8 #33 palacio 2019-01-07 16:18
Cytuję Sprawiedliwy:
Zastanawia mnie czy Pan Błasiak wie z kim się związał i zna ciekawą przeszłość owego pana prezesa. A poza tym żaden to plan ratowania zadłużonej spółki za pomocą wyprzedawania majątku. Z pierwszych działań nowego prezesa wynika, że BWiO raczej z długów nie wyjdzie a poza tym może dojść do ogłoszenia upadłości w przypadku gdy mienie BWiO po wyprzedaży będzie o mniejszej wartości jak zobowiązania przedmiotowej spółki wobec wierzycieli. Zresztą nowy prezes wie jak doprowadzić spółkę do upadłości i postawienia jej w stan likwidacji. Tak właśnie było ze Spółdzielnią Inwalidów "Lubamet" w Lubaniu, której prezesem był właśnie ten człowiek.

Szokujące informacje o nowym prezesie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #32 Sprawiedliwy 2019-01-07 10:31
Zastanawia mnie czy Pan Błasiak wie z kim się związał i zna ciekawą przeszłość owego pana prezesa. A poza tym żaden to plan ratowania zadłużonej spółki za pomocą wyprzedawania majątku. Z pierwszych działań nowego prezesa wynika, że BWiO raczej z długów nie wyjdzie a poza tym może dojść do ogłoszenia upadłości w przypadku gdy mienie BWiO po wyprzedaży będzie o mniejszej wartości jak zobowiązania przedmiotowej spółki wobec wierzycieli. Zresztą nowy prezes wie jak doprowadzić spółkę do upadłości i postawienia jej w stan likwidacji. Tak właśnie było ze Spółdzielnią Inwalidów "Lubamet" w Lubaniu, której prezesem był właśnie ten człowiek.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 #31 Janek23 2019-01-06 20:42
Cytuję Marek:
Miało być normalnie, a robi się jak zwykle - przedwyborcze mydlenie oczu. Panie burmistrzu -- Wojtek, czas na zmiany a nie na zamiany. Ograniczyć trzeba ilość etatów w UMiG Bogatynia - przyjmujecie nowych, zrobić porządek w GPO,BWiO, MZGK, OSiR i innych podmiotach gminnych na stanowiskach kierowniczych - obniżyć gażę prezesom spółek gminnych do 7000 tysi netto i tak za to co robią to dużo, jak im nie pasi do CIO. Zacznijmy w końcu realnie patrzeć na to co się już stało w naszej Gminie, a nie pogrążać ją dalej. Jeśli macie jakieś długi wdzięczności z wyborów, to teraz jest najlepszy moment żeby z tego się wymiksować i coś naprawdę zrobić dla tego miasta, tej Gminy.

O tym pisałem sporo wcześniej bez tych radykalnych koniecznych zmian Gmina się nie wygrzebie-popieram !!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 #30 Marek 2019-01-06 19:26
Miało być normalnie, a robi się jak zwykle - przedwyborcze mydlenie oczu. Panie burmistrzu -- Wojtek, czas na zmiany a nie na zamiany. Ograniczyć trzeba ilość etatów w UMiG Bogatynia - przyjmujecie nowych, zrobić porządek w GPO,BWiO, MZGK, OSiR i innych podmiotach gminnych na stanowiskach kierowniczych - obniżyć gażę prezesom spółek gminnych do 7000 tysi netto i tak za to co robią to dużo, jak im nie pasi do CIO. Zacznijmy w końcu realnie patrzeć na to co się już stało w naszej Gminie, a nie pogrążać ją dalej. Jeśli macie jakieś długi wdzięczności z wyborów, to teraz jest najlepszy moment żeby z tego się wymiksować i coś naprawdę zrobić dla tego miasta, tej Gminy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #29 j.w. 2019-01-06 16:50
Cytuję Janek23:
"upsasa"z tym spaleniem akt z IPN to nie bądż taki pewny ? Teczka "TW" jednego z "naszych"związkowców odnalazła się w IPN dopiero w 2008r pewnie nie wielu o tym wie !!! Warto przeczytać wspaniałą książkę "Twierdza"Igora Janke i dowiedzieć się prawdy lat 80-tych ?


Napisz, o którym myślisz bo wiem o nie jednym przypadku..
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #28 Janek23 2019-01-06 12:39
"upsasa"z tym spaleniem akt z IPN to nie bądż taki pewny ? Teczka "TW" jednego z "naszych"związkowców odnalazła się w IPN dopiero w 2008r pewnie nie wielu o tym wie !!! Warto przeczytać wspaniałą książkę "Twierdza"Igora Janke i dowiedzieć się prawdy lat 80-tych ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #27 upsasa 2019-01-06 11:06
Cytuję Janek23:
Panie Burmistrzu jeżeli to jest prawda co piszą na forum cyt.ze Zgorzelca? z MO? bez konkursu? to chyba nie tak miało być Wojtek? nie wiem czy Pan to zrobił radzę przeprowadzić z tym panem bardzo szczerą rozmowę aby "wrogowie"nie znależli jakiegoś haka"np w IPN ??? zastrzegam jeżeli to prawda co piszą ?

Pan Roman najprawdopodobniej rozwalał system komunistyczny od środka, jak poseł prokurator Stanisław Piotrowicz. O IPN bądź spokojny, akta "dobrych towarzyszy" spalono.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 #26 Janek23 2019-01-06 09:41
Panie Burmistrzu jeżeli to jest prawda co piszą na forum cyt.ze Zgorzelca? z MO? bez konkursu? to chyba nie tak miało być Wojtek? nie wiem czy Pan to zrobił radzę przeprowadzić z tym panem bardzo szczerą rozmowę aby "wrogowie"nie znależli jakiegoś haka"np w IPN ??? zastrzegam jeżeli to prawda co piszą ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #25 ex Milicjant 2019-01-05 19:12
Romek, stary druhu! To Ty?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 #24 Miki 2019-01-05 18:53
"Roman Konopski K.W. Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Magdaleny Ogórek Zgorzelec" ?:O
Internet nie zapomina :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Był poszukiwany lis…

23-01-2019 Wyświetleń:702 Brak komentarzy

Nowy budżet, nowego…

22-01-2019 Wyświetleń:2431 9 Komentarzy

Synergia. Nowe porz…

22-01-2019 Wyświetleń:2327 30 Komentarzy

Zimą, rowerem z mie…

22-01-2019 Wyświetleń:610 1 Komentarz

Naczepa wraz z ładu…

22-01-2019 Wyświetleń:777 Brak komentarzy

"Kolęda" …

21-01-2019 Wyświetleń:235 Brak komentarzy

Kolejne rowery znale…

21-01-2019 Wyświetleń:589 Brak komentarzy

Pogotowie Górskie i…

20-01-2019 Wyświetleń:971 Brak komentarzy

Czy tak jeżdżą cy…

20-01-2019 Wyświetleń:2587 16 Komentarzy

Bogatynianie uhonoro…

20-01-2019 Wyświetleń:861 8 Komentarzy

Ile zarobili nowi ra…

19-01-2019 Wyświetleń:5601 48 Komentarzy

Tajemnice Ośrodka S…

18-01-2019 Wyświetleń:4149 31 Komentarzy

środa, styczeń 23, 2019

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies