Trudny los otwartego kąpieliska to wciąż jedno z najpoważniejszych wyzwań obecnej kadencji. Pojawiły się już zawiadomienia do prokuratury i deklaracje, że jest wola dokończenia inwestycji. Trzeba również pilnować tego co już powstało, choć do końca nie wiadomo - jak deklarował wiceburmistrz - co właściwie zostało zbudowane i według jakich planów.

 

Zdjęcie z początku budowy, fot. archiwum bogatynia.info.pl 

Stan otwartego kąpieliska wciąż jest skomplikowany (szczegółowo opisywaliśmy bieżącą sytuację w artykule Trudny los basenu, czyli inwestycja dopychana kolanem). Trzy spawy zostały zgłoszone do prokuratury. Pierwsza sprawa przeciwko Andrzejowi Grzmielewiczowi i Andrzejowi Remianowi, która dotyczy wyrządzenia szkody wysokich rozmiarów Gminie Bogatynia, chodzi o otwarte kąpielisko - mówił burmistrz Błasiak w Telewizji Bogatynia. Kolejne zgłoszenie dotyczy poświadczenia nieprawdy w sprawie polisy ubezpieczeniowej. Trzecie zgłoszenie to podejrzenie sfałszowania dokumentów w sprawie kąpieliska (vide Nowa struktura, nowi naczelnicy, nowe porządki). Jedna sprawa to uporządkowanie formalne budowy, a druga to zabezpieczenie. Gmina ogłosiła przetarg na ochronę fizyczną obiektu, czyli inwestycji otwartego kąpieliska w Bogatyni. Przetarg wygrała firma Jarexs z Legnicy. Roczna ochrona będzie kosztowała przeszło 163 tys. zł. 

Firma zajmie się ochroną fizyczną obiektu, mienia, urządzeń i wyposażenia znajdującego się na terenie „Otwartego Kąpieliska w Bogatyni” przy ul. Kąpielowej oraz całodobowym  nadzorem nad inwestycją. Gmina szczegółowo opisała czynności ochroniarskie. Firma będzie musiała m.in sprawdzać m.in.stan zamknięć, zabezpieczeń i założonych plomb. Ochroniarze są zobowiązani ujawniać przypadki włamań, kradzieży, niszczenia i dewastacji rzeczy oraz zabezpieczyć miejsca zdarzeń w celu niedopuszczenia do powiększenia strat.  Ponadto konieczny jest dwukrotny prewencyjny przyjazd Patrolu Interwencyjnego - w godzinach nocnych tj. od 20:00 do 06:00, 7 dni w tygodniu. Czas dojazdu Patrolu Interwencyjnego do chronionego obiektu musi być w czasie nie dłuższym niż 10 minut licząc od zgłoszenia telefonicznego. 

Firma Jarexs będzie również prowadzić monitoring systemu alarmowego budynków i pomieszczeń stanowiących własność Gminy Bogatynia. Zadnie to warte ponad 60 tys. zł (również wyłonione w przetargu) obejmuje zakres ochrony 16 budynków Urzędu Miasta i Gminy (w tym świetlic wiejskich).

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.