W kwietniu zatrzymano kolejne 4 osoby w Gminnym Przedsiębiorstwie Oczyszczania. Zatrzymanym ogłoszono zarzuty popełnienia czynów zabronionych, w tym m. in. udział w zorganizowanej grupie i związku przestępczym.  

 

- (...) Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu nadzoruje powierzone do prowadzenia CBŚP we Wrocławiu śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej, której to członkowie wykorzystywali zajmowane stanowiska i należne im uprawnienia, do popełnienia czynów zabronionych. W toku postępowania prokurator ustalił, że grupa działała w okresie od 2012 roku do 2017 roku na terenie województwa dolnośląskiego, głównie Bogatyni. Członkowie grupy podejmowali czynności polegające na przyjmowanie i żądanie korzyści majątkowych, niegospodarności na szkodę Gminy Bogatynia, jak również niegospodarności na szkodę GPO Sp. z o.o., której udziałowcem była wskazana Gmina oraz poświadczania nieprawdy w dokumentacji urzędowej - odpowiada na nasze pytanie Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Przypomnijmy, że w lutym br. w Bogatyni aresztowano 5 osób, w tym troje z GPO (prezesa i wiceprezesa oraz byłą pracownicę, która odpowiedzialna była m.in. za naliczanie tzw. opłat środowskowych). Szczegółow opisywaliśmy temat m.in. w artykule Aresztowani na 3 miesiące. Kim jest 5 osoba?.

Do kolejnych zatrzymań doszło na początku miesiąca. - Zgromadzony materiał dowodowy był podstawą do przeprowadzenia w dniu 1 kwietnia 2019 roku dalszych czynności procesowych polegających na zatrzymaniu przez CBŚP i doprowadzeniu do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej we Wrocławiu kolejnych 4 osób. Zatrzymanym ogłoszono zarzuty popełnienia czynów zabronionych, w tym m. in. w art. 258 par. 1 k.k. (działanie w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.), 296 par.1 k.k. (nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku i wyrządzaenie znacznej szkody majątkowej, zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.), 271 par.1 i par. 3 k.k. (poświadczenie nieprawdy), 286 par.1 k.k. (wprowadzenie w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowe, zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8)  - dodaje Dział Prasowy Prokuratura Krajowa.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.