fot. MKS GranicaBardzo dobrze zaprezentowały się zespoły młodzieżowe oraz dziecięce naszego klub w zakończonych rozgrywkach OZPN Jelenia Góra 2011/2012, osiągając czołowe miejsca w tabelach. Przegląd osiągnięć chciałbym rozpocząć od najstarszej grupy młodzieżowej tj. od zespołu Juniorów trenera Ryszarda Szydły, czyli bezpośredniego zaplecza I – go zespołu

Juniorzy MKS „Granica” Bogatynia w zakończonych rozgrywkach sezon 2011/12 o Mistrzostwo Okręgu Jeleniogórskiego w kategorii wiekowej rocznik 1993/1996 r. zajęli IV miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że zespół grając w większości spotkań, zawodnikami młodszymi z rocznika 19995/1996 uzyskał bardzo dobry wynik końcowy, zdobywając 53 punkty i strzelając 66 bramek. Dużym atutem naszej drużyny, była bardzo dobra gra formacji defensywnej oraz utalentowanego bramkarza Pawła Muchy, który wpuścił tylko 26 bramek, najmniej ze wszystkich grających drużyn. Ogólny bilans to 17 zwycięstw, 2 remisy i 7 porażek. Sporym wyróżnieniem oraz duży powód do zadowolenia ma trener Ryszard Szydło, gdyż jego wychowankowie mogli zaprezentować swoje umiejętności w I drużynie seniorów, która gra w IV lidze. Jest to z pewnością spore wyróżnienie dla młodych piłkarzy, którzy poprzez grę w I zespole podwyższają swoje umiejętności piłkarskie. Do czołowych zawodników, decydujących o sile i obliczu zespołu należeli: najlepszy strzelec Więckiewicz Dawid, który strzelił 19 bramek, kapitan zespołu Sochacki Damian, Fularz Sebastian, Janiak Gracjan, Droń Mateusz, Kostrzewa Dawid, a przede wszystkim zawodnicy będący w kadrze Seniorów, Szydło Michał oraz Mokijewski Michał. Każdy z pozostałych piłkarzy, miał również znaczący udział w osiągniętym wyniku drużyny. Należy zaznaczyć, że zespół Juniorów zajął pierwsze miejsce w Halowych Mistrzostwach Okręgu Jeleniogórskiego.

Skład zespołu: Mucha Paweł, Chyła Rafał, Droń Mateusz, Fularz Sebastian, Gmyrek Oskar, Iwanicki Andrzej, Janiak Gracjan, Kałmuk Marcin, Kostrzewa Dawid, Mokijewski Michał, Olkowski Tomasz, Rzeźnik Przemysław, Sepioło Daniel, Sochacki Damian, Szydło Michał, Więckiewicz Dawid, Krystosiak Paweł, Mirek Patryk. Trener zespołu: Ryszard Szydło.

Drugą grupą wiekową w naszym klubie są trampkarze, jest to grupa wiekowa - rocznik 1997/1998, którzy powtórzyli swój ubiegłoroczny sukces i po raz trzeci z rzędu zajęli I miejsce w rozgrywkach o Mistrzostwo Okręgu Jeleniogórskiego. Tym bardziej jest to cenny sukces, że w ostatniej dekadzie żadnej drużynie z okręgu OZPN Jelenia Góra, ta sztuka się nie udała. Należy również przypomnieć, że drużyna Jacka Panfila w tym sezonie wywalczyła II miejsce w Halowych Mistrzostwach Okręgu Jelenia Góra, rozgrywanych w lutym w Nowogrodźcu. O końcowym sukcesie naszej drużyny, zadecydowała przede wszystkim bardzo dobra postawa w pierwszej rundzie rozgrywek, gdzie zawodnicy Granicy zajmując zdecydowanie I miejsce w tabeli z 10 zwycięstwami i jedna porażką, zdobyli 8 punktową przewagę nad następnymi zespołami tj.: Karkonoszy Jelenia Góra oraz Łużycami Lubań. Druga część rozgrywek, nie była już tak udana dla podopiecznych trenera Jacka Panfila, zespół zanotował 3 porażki, 2 remisy, wygrywając 6 spotkań. Jedną z podstawowych przyczyn słabszej gry, były przede wszystkim, kontuzje podstawowych graczy, które omijały drużynę w pierwszej rundzie. Ponadto, solidnej dotąd formacji defensywnej, przytrafiały się błędy. Mimo to, zespół w całych rozgrywkach stracił ich najmniej ze wszystkich zespołów. Ogólny bilans to 16 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki. Trampkarze Granicy zdobyli 50 punktów, strzelili 75 bramek, tracąc 26. Przewaga nad drugim w tabeli zespołem BKS Bobrzanie Bolesławiec, wyniosła 1 punkt. Do wyróżniających się zawodników, decydujących o sile zespołu należeli piłkarze z rocznika 1997 a mianowicie, filar defensywy i kapitan Przemysław Humen oraz Maciej Ludwik, którzy w trudnych momentach potrafili zmobilizować zespół do walki. Dobrze prezentowali się zwłaszcza w pierwszej części sezonu, bramkarz Kamil Kaczmarek oraz Mateusz Olizarowicz, któremu kontuzja barku odniesiona w spotkaniu z Kamienną Górą, nie pozwoliła rozegrać kilku ostatnich meczy. Duże słowa pochwały, należą się również Patrykowi Oblamskiemu, zdobywcy 24 bramek. Drugim zawodnikiem, jeżeli chodzi o liczbę strzelonych goli był wcześniej wymieniony Maciej Ludwik z 13 trafieniami oraz Damian Marszałek strzelca 9 goli. Udany sezon zaliczył także prawy obrońca Mateusz Drożdż, wyróżniający się w meczach dużą ambicją i zaangażowaniem, a przede wszystkim równą formą w całych rozgrywkach. Każdy z pozostałych zawodników miał swój znaczący udział, który zadecydował o końcowym sukcesie zespołu.

Skład zespołu: Kaczmarek Kamil, Drożdż Mateusz, Humen Przemek, Mandrykowski Jakub, Olizarowicz Mateusz, Oblamski Patryk, Sokolak Mateusz, Ludwik Maciej, Czap Mateusz, Grittner Daniel, Marszałek Damian, Paul Zbigniew, Murawski Marcin, Hołubowicz Kamil, Piłat Michał, Jaskólski Krzysztof. Trener zespołu: Jacek Panfil, kierownik: Tomasz Humen

Trzecia grupa wiekowa to Młodzicy trenera Lucjana Powierskiego, którzy w zakończonym sezonie 2011/2012 r. zaprezentowali się wspaniale zdobywając wicemistrzostwo Okręgu Jeleniogórskiego, ustępując jedynie w tabeli zespołowi BKS „Bobrzanie” Bolesławiec. Podopieczni trenera Lucjana Powierskiego, zgromadzili na swoim koncie łącznie 53 punkty, strzelając 93 bramki, tracąc 10. Zespół zanotował 17 zwycięstw, 2 remisy, odnosząc 3 porażki. Do wyróżniających się zawodników w zespole należeli: Łukasz Czuba, Jakub Jakubów, Tomasz Stefanek. Najlepszymi strzelcami w zespole byli: Tomasz Stefanek – 32, Jakub Chmielowiec – 18, Łukasz Czuba – 15, Jakub Jakubów – 12.

Skład zespołu: Pawłowski Marcin, Hołubowicz Kamil, Dworakowski Patryk, Słomiak Adrian, Szczepaniuk Dawid, Stefanowicz Dawid, Czuba Łukasz, Jakubów Jakub, Stefanek Tomasz, Chmielowiec Jakub, Litwa Aleksander, Czap Szymon, Stefanek Michał, Jasiński Adrian, Puda Kacper, Kaniowski Rafał, Remian Igor, Liczbiński Patryk. Trener zespołu: Lucjan Powierski

Czwarta grupą wiekową są „Orliki”, trenera Pawła Rychtera, którzy 17 czerwca br. rozegrali w Bolesławcu ostatni turniej "Orlików” w sezonie 2011 / 2012 r. Drużyny występujące w zawodach, zostały wyłonione ze spotkań eliminacyjnych z całego sezonu i podzielone na dwie grupy. W Bolesławcu swoje umiejętności mogły zaprezentować najlepsze ekipy z naszego okręgu: GKS Warta Bolesławiecka, BKS Bobrzanie Bolesławiec, Lotnik Jeżów Sudecki, UKS Skorpiony Lubań, Chojnik Jelenia Góra, MKS Granica Bogatynia, UKS Pieńsk, AP MOS Karkonosze, Nysa Zgorzelec. Dziewięć drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Świetnie spisał się nasz zespół, który zajmując drugie miejsce w turnieju zapewnił sobie tytuł wicemistrza OZPN Jelenia Góra.

Kolejność turnieju:

  1. 1.BKS Bobrzanie Bolesł5. AP Karkonosze Jelenia Góra
  2. 2.MKS Granica6. Lotnik Jeżów Sudecki
  3. 3.Chojnik Jelenia Gó7. GKS Warta Bolesławiecki
  4. 4.UKS Pień8. Nysa Zgorzelec

Skład zespołu: Gurak Marcin, Remian Igor, Szymański Jakub, Szczepaniuk Krystian, Marko Alan,Olejniczak Dawid, Achcińska Adrianna, Litwa Aleksander, Mikołajczyk Oliwier, Liczbiński Patryk, Banak Kacper, Zaborek Jakub. Trener zespołu: Paweł Rychter.

Najlepszym bramkarzem turnieju został utalentowany Marcin Gurak z MKS Granica Bogatynia.

Piątą i zarazem ostatnią grupą wiekową w naszym klubie są Żacy trenera Michała Bregina, są to piłkarze, którzy maja po 6,7,8 lat i to oni 9 czerwca br. rozegrali w Bogatyni ostatni turniej w sezonie 2011/2012. Drużyny występujące w zawodach, zostały wyłonione tak jak w Orlikach podczas turniejów eliminacyjnych w dwóch grupach. Na boisku w Bogatyni swoje umiejętności mogły zaprezentować najlepsze ekipy z naszego okręgu: AP Karkonosze Jelenia Góra, KKS Jelenia Góra, Lotnik Jeżów, UKS Skorpiony Lubań, MKS Granica Bogatynia, UKS Pieńsk. Sześć zespołów rywalizowało w rozgrywkach systemem, ,,każdy z każdym”. Z przyjemnością podam wyniki naszych wspaniałych żaczków, którzy w zawodach, prezentowały wysoki poziom, a o zwycięstwach w poszczególnych meczach, decydowała często jedna bramka. Nasz zespół, jako jedyny potrafił zabrać punkty zwycięzcom turnieju, AP Karkonosze, jednak po porażce w spotkaniu z KKS Jelenia Góra, ostatecznie zajął trzecie miejsce. Pechowe losowanie spowodowało, że nasi Żacy musieli zagrać 4 mecze z kolei. Tym bardziej cieszy fakt, zdobycia brązowych medali przez naszych piłkarzy, którzy grając niezwykle ambitnie, byli chwaleni za swoją sportową postawę przez trenerów innych drużyn.

Wyniki naszej drużyny:

MKS Granica – UKS Pieńsk 4:0

MKS Granica – Lotnik Jeżów 1:0

MKS Granica – AP Karkonosze 1:1

MKS Granica – KKS Jelenia Góra 0:1

MKS Granica – UKS Skorpiony Lubań 1:0

Klasyfikacja końcowa:

1. AP Karkonosze Jelenia Góra

2. KKS Jelenia Góra

3. MKS Granica Bogatynia

4. UKS MOSiR Skorpiony Lubań

5. UKS Pieńsk

6. Lotnik Jeżów Sudecki

Po raz kolejny nagrodę indywidualna zdobyli nasi zawodnicy – Michał Drozdek za najlepszego bramkarza, oraz Adriana Achcińska, została wybrana najlepszym zawodnikiem turnieju.

Skład zespołu: Michał Drozdek, Mateusz Konieczny, Nikodem Remian, Gabriel Nalepka, Adriana Achcińska, Wiktor Rogulski, Jakub Zieniewicz, Igor Wydrzyński, Oskar Adamus, Jakub Tyszkiewicz. Trener: Michał Bregin.

Prezes Jacek Panfil wraz z Zarządem Klubu MKS „Granica” Bogatynia oraz Andrzej Lipko pragnie gorąco podziękować zawodnikom wszystkich grup młodzieżowych, trenerom, działaczom za godne reprezentowanie klubu podczas zawodów sportowych oraz zajęcie tak wysokich lokat w swoich kategoriach wiekowych. Również podziękowania przesyła rodzicom, którzy   w znaczny sposób przyczynili się do osiągniętych sukcesów swoich pociech. Dziękujemy.

Konsultant ds. sportu i mediów
Andrzej Lipko

PS.

Podsumowanie I drużyny za sezon 2011/12 nastąpi w następnym tygodniu.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.