fot. BOKW związku z trwającą „Akcją Lato” i uczestnictwem Bogatyńskiego Ośrodka Kultury
w projekcie „Lekcje Kultury” realizowanym przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu,  dzieci z Terenu Miasta i Gminy Bogatynia obejrzą przedstawienie teatralne „Czerwony Kapturek” w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Spektakl odbędzie się 21 sierpnia br. o godz. 12 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Któż z nas nie zna słynnej baśni Grimmów o Czerwonym Kapturku? Zdawałoby się, że tak popularna w świecie bajek historia nie może już niczym zaskoczyć. A jednak. Z nami i u nas nabierze zupełnie nowego znaczenia.

Zapraszamy „naszych widzów” w tajemniczą podróż przez demoniczny las będący źródłem życiowej mądrości z małą, zbuntowaną Michalinką, nazywająca siebie Czerwonym Kapturkiem.

Dziewczynka, podążając do babci, spotka różne baśniowe postaci. Każda z nich wniesie coś wartościowego do świata Michalinki. To dzięki ich pomocy zrozumie, jak ważny jest szacunek dla drugiej osoby, jak niebezpieczny może być ogień, do czego doprowadzić może łakomstwo i czym grozi rozmowa z nieznajomym. Kim są tajemniczy nieznajomi i z jakich baśni przybyli? To pytania, na które odpowiedzi poznacie już wkrótce.

„Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego”. "Przedstawienie teatralne  finansuje w ramach Lekcji Kultury Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego".

źródło: BOK

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.