b_699_699_16777215_00_images_stories_plakaty_Malamore_c_Carola_Guaineri.jpg

22–26 maja 2019 w Teatrze im. Gerharta Hauptmanna w Zittau odbędzie się Trójnarodowy Festiwal Teatralny J-O-Ś. Co się kryje pod skrótem? W 2011 roku podpisany został list intencyjny (pomiędzy Teatrem im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze (PL), Teatrem im. Gerharta Hauptmanna w Zittau/Görlitz (DE) oraz Teatrem im. Františka Xavera Šaldy w Libercu (CZ), w sprawie podjęcia wspólnych partnerskich działań w celu stworzenia podstaw do długoterminowej współpracy między trzema teatrami, pod nazwą JOŚ: Jestěd-Oybin-Śnieżka.

 

Malamore, fot. Carola Guaineri

To już żadna tajemnica, lecz stały element kulturalnego życia w Zittau: Trójnarodowy Festiwal Teatralny J-O-Ś odbędzie się w terminie od 22 do 26 maja 2019r roku i tym samym ponownie zawita na deski Teatru im. Gerharta Hauptmanna Zittau/Görlitz.

Oba partnerskie teatry projektu J-O-Ś, czyli Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze i Teatr F. X. Szaldy w Libercu oddelegują swoje grupy artystyczne na festiwal w Zittau, co zapoczątkuje wędrówkę tym samym kierunku kolejnych dużych i małych zespołów z Polski i Czech. Ponadto, jak co roku, na scenie teatru w Zittau zaprezentują się także goście z innego kraju.

To czas niezwykłego oczekiwania na odkrywanie i poznawanie w tak krótkim czasie wielu pouczających tematów, niezwykłych zabaw i wspaniałych pomysłów. To nowe spojrzenie na zagraniczne sztuki teatralne i otaczająca widzów międzynarodowa aura ekscytującego festiwalu teatralnego.

Napisy w wielu językach i wprowadzenia do sztuk teatralnych sprawiają, że wszelkie bariery językowe znikają, a sztuki teatralne z pogranicza różnych gatunków i inne przedstawienia dopełniają już i tak bogaty program artystyczny. Razem z nami powitajcie wielki świat pukający do bram Zittau!

WSKAZÓWKI: ‎‎Wprowadzenia do spektakli bezpośrednio przed ich rozpoczęciem na scenie teatru! Karta festiwalowa 20,00 euro, zniżkowa 15,00 euro, upoważnia do wejścia na każdy ze spektakli.

Trójnarodowy Festiwal Teatralny J-O-Ś sponsorowany jest przez Unię Europejską i Fundusze Europejskie dla Rozwoju Regionu w ramach programu współpracy Wolnego Państwa Saksonii i Republiki Czeskiej »Ahoj sousede. Hallo Nachbar. Witajcie sąsiedzi. Interreg V A / 2014 – 2020« jak również przez fundację wspierającą szerzenie kultury Wolnego Państwa Saksonii oraz bank Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien. 

Program festiwalu: www.g-h-t.de/de/J-O-S-Festival

Kategoria: Kultura