Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zatrudniła w Elektrowni Turów pierwszych absolwentów Klas Patronackich PGE. Obecnie spółka patronuje 27 klasom z powiatu zgorzeleckiego, bełchatowskiego i pajęczańskiego, w których kształci się ponad 660 uczniów.

Realizacja Programu wspierania kształcenia zawodowego w PGE GiEK rozpoczęła się w 2018 roku podpisaniem Porozumień z Zespołem Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu oraz Zespołem Szkół Zawodowych w Bogatyni. Kolejne klasy patronackie powstały w szkołach działających na terenie Bełchatowa, Kleszczowa i Pajęczna.

Wspieramy szkolnictwo zawodowe szkół znajdujących się w sąsiedztwie oddziałów spółki PGE GiEK. Współpracujemy już z 27 klasami patronackimi. Zdajemy sobie sprawę, że to Pracownicy ze swoją wiedzą i doświadczeniem dają nam gwarancję utrzymania wysokiej pozycji spółki w branży energetycznej i dlatego od lat stawiamy na niezwykle istotny czynnik jakim są zasoby ludzkie. Dzięki Klasom Patronackim PGE mamy realny wpływ na proces kształcenia praktycznego młodzieży i rozwój kompetencji niezbędnych do zawodów zgodnych z profilem działalności naszej spółki podkreśla Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes PGE GiEK.

W czerwcu br. uczniowie dwóch Klas Patronackich PGE zakończyli czteroletni okres nauki w zawodzie technik elektryk i technik mechatronik. Pierwsi absolwenci, którzy byli jednocześnie stypendystami realizowanego Programu, zadeklarowali chęć rozpoczęcia pracy w Oddziale Elektrownia Turów.

Zatrudnienie w naszym zakładzie pierwszych absolwentów Klas Patronackich PGE jest spełnieniem idei programu wspierania szkolnictwa zawodowego w Polsce, a Elektrowni Turów da wymierną korzyść w postaci zmotywowanych pracowników o odpowiednich kwalifikacjachmówi Oktawian Leśniewski, dyrektor Elektrowni Turów.

Program tworzenia klas patronackich PGE jest odpowiedzią na potrzeby spółki, ale również realizacją polityki polskiego rządu, której celem jest odbudowa nauczania branżowego.

PGE GiEK uczestniczy w dostosowaniu szkół branżowych oraz ich programu nauczania do określonych potrzeb. Pomaga kształcić m.in. przyszłych techników: elektryków, mechaników, energetyków, automatyków i mechatroników. Dla spółki istotna jest wiedza teoretyczna, ale również niezbędne są dla praktyczne umiejętności uczniów, dlatego w ramach współpracy organizowane są praktyki zawodowe przygotowujące do zdobycia uprawnień kwalifikacyjnych. Istotnym elementem Programu są stypendia przyznawane wyróżniającym się uczniom, którzy osiągają najlepsze wyniki w zakresie przedmiotów zawodowych oraz wykazują szczególne zaangażowanie podczas praktyk i innych form kształcenia zawodowego organizowanych przez zakład pracy. Ponadto odziały Spółki, ściśle współpracują ze Szkołami na rzecz podnoszenia jakości i efektywności kształcenia zawodowego oraz dostosowywania programów nauczania pod kątem przyszłych potrzeb oddziałów.

Źródło: mat. pras. PGE GiEK

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.