b_699_699_16777215_00_images_stories_policja_437-75188.jpg

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa” wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Bogatyni odzyskali skradzioną koparkę. Maszyna po wcześniejszym włamaniu do niej została zabrana z terenu jednej z posesji w gminie Bogatynia. Wartość odzyskanego mienia pokrzywdzony wycenił na 180 000 zł. Funkcjonariusze zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego podejrzanego o to przestępstwo. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratur z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa” wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Bogatyni w wyniku pracy operacyjnej ustalili miejsce w którym może znajdować się skradziona koparka. Maszyna po wcześniejszym włamaniu do niej, została skradziona z jednej z posesji w gminie Bogatynia. Wartość utraconego mienia pokrzywdzony wycenił na kwotę 180 000 zł. Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań na terenie powiatu lubańskiego odzyskali koparkę oraz zatrzymali 48-latka podejrzanego o to przestępstwo.

Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem koparki za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci od podejrzanego zabezpieczyli na poczet grożących mu przyszłych kar i grzywien pieniądze.

Prokuratur z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec 48-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Kategoria: Aktualności